Паліативну допомогу в Україні надають понад 750 медичних закладів

Паліативну допомогу в Україні надають понад 750 медичних закладів

Укрінформ
В Україні паліативну допомогу в стаціонарних умовах надає 751 медзаклад, ще 1210 надавачів медпослуг надають мобільну паліативну допомогу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«Станом на 2024 рік, загальна паліативна допомога надається у рамках пакета ПМГ «Первинна медична допомога», а спеціалізована — у рамках пакетів «Стаціонарна паліативна допомога дорослим і дітям» та «Мобільна паліативна допомога дорослим і дітям». На надання спеціалізованої паліативної допомоги у стаціонарі у 2024 році законтрактовано 751 медзаклад, а на мобільну паліативну допомогу — 1210 надавачів», - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у МОЗ, паліативна допомога, покликана полегшити стан людей, які зіткнулися з важким чи невиліковним захворюванням, входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною для пацієнта.

Читайте також: У Києві безоплатну паліативну допомогу надають 36 медзакладів

Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) оплачує надання паліативної допомоги у стаціонарі та мобільну — за місцем перебування пацієнта.

Наприкінці 2023 року Міністерство охорони здоровʼя удосконалило підходи до надання паліативної допомоги для того, щоб вона стала якіснішою, доступнішою та уніфікованою.

Так, паліативна допомога розділяється на загальну, яка надається, зокрема, сімейним лікарем, та спеціалізовану, яка надається мультидисциплінарною командою медзакладу як в стаціонарних умовах, так і за місцем проживання/перебування паліативного пацієнта. За потреби сімейний лікар може залучати мультидисциплінарну команду для консультацій та корегування/створення плану надання паліативної допомоги пацієнту. До складу мультидисциплінарної команди залучаються медичні спеціалісти та фахівці різних спеціальностей: соціальні працівники, соціальні робітники, психологи, волонтери, юристи, священнослужителі тощо. Фахівці мультидисциплінарної команди забезпечують надання спеціалізованої паліативної допомоги пацієнту та членам його сімʼї, іншим особам, що здійснюють за ним догляд.

Читайте також: Щороку в Україні зростає кількість пацієнтів, які отримали паліативну медичну допомогу

Знайти медзаклад, який має договір із НСЗУ, можна на сайті НСЗУ у розділі «Е-дані» на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

Також інформацію про медзаклади, які надають паліативну допомогу, можна отримати за номером НСЗУ 16-77.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня почала діяти Програма медичних гарантій на 2024 рік, її бюджет становить понад 159 млрд гривень, з яких 5,2 млрд гривень виділено на реімбурсацію лікарських засобів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-