На Черкащині запрацювала мобільна аптека

На Черкащині запрацювала мобільна аптека

Фото
Укрінформ
У Черкаській області запрацювала мобільна аптека, що охопить 36 сіл.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

"У січні вже запущена перша мобільна аптека на Харківщині. Сьогодні маємо черговий запуск – цього разу на Черкащині. Затверджені 6 маршрутів охоплять 36 сіл у Черкаській області, що забезпечить доступ до лікарських засобів для близько 27,5 тисячі наших громадян. Ми зацікавлені в тому, щоб мобільних аптек ставало дедалі більше і ця практика стала звичною у всіх областях України», — сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Як зазначають в МОЗ, запуск мобільних аптек дозволяє вирішити питання доступності лікарських засобів в сільській місцевості та дати пацієнту можливість придбати ліки без необхідності їздити за ними у більші міста. Також цей сервіс дає пацієнтам змогу скористатися програмою “Доступні ліки”, тобто отримати лікарські засоби безоплатно або з частковою доплатою.

У МОЗ додали, що найближчим часом планується ліцензувати ще один мобільний аптечний пункт, що дозволить у 2-3 рази збільшити забезпечення ліками сільське населення області.

У мобільному аптечному пункті можна буде придбати як безрецептурні, так і рецептурні ліки. Всі рецептурні препарати відпускатимуться за паперовими та електронними рецептами.

Також тут будуть відпускатися лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки»: для лікування серцево-судинних хвороб, для профілактики інсультів та інфарктів; проти нецукрового та цукрового діабету; для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, епілепсії тощо; інсуліни та медичні вироби.

Читайте також: У МОЗ кажуть, що 89% сіл не мають стаціонарних аптек

Пацієнти будуть отримувати інформацію щодо прибуття мобільного аптечного пункту від сімейного лікаря та органів місцевої влади, з керівниками яких погоджено маршрути.

Як повідомлялося, 18 січня розпочала свою роботу перша мобільна аптека від однієї з найбільших аптечних мереж України у Харківській області. Маршрут транспортних засобів, які будуть доставляти ліки у села та селища без аптечних пунктів, налічує 80 населених пунктів на Харківщині.

Фото: МОЗ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-