Україна має великий потенціал для зовнішніх інвестицій попри війну - Пріцкер

Україна має великий потенціал для зовнішніх інвестицій попри війну - Пріцкер

Укрінформ
Попри стан війни, Україна має великий потенціал для зовнішніх інвестицій прямо зараз, підкріплений гарантіями безпеки з боку Заходу. До того ж країна багата на природні ресурси, а українці налаштовані відновити свою економіку.

Про це заявила у вівторок у Берліні спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, передає кореспондент Укрінформу.

«Дійсно, у світі є простіші місця для вкладення інвестицій. Тож, чому Україна, і чому зараз?», - зауважила представниця США.

У цьому контексті вона підкреслила, що існує кілька комплексних причин, чому інвестиції в Україну зараз варті того, щоби їх вкладати сьогодні.

По-перше, за її словами, уряди Європи, США, а також інших країн працюють з українською владою для забезпечення безпеки. У тому числі, йдеться про повітряний захист критично важливої інфраструктури, енергетичної безпеки, покращення процесів урядування в країні в період війни. Крім того, за її словами, і західні країни, і в Києві «дуже зосереджені» на реформах. Пріцкер підкреслила, що дуже багато колективних зусиль докладається для того, щоби допомоги Україні інтегруватися в Західний світ, бути сприятливим середовищем для бізнесу та допомогти їй виграти війну.

По-друге, Україна дійсно надзвичайно багата на природні ресурси, продовжила вона. Але, крім того, що країна має поклади металевих руд, мінералів та інших копалин, Україна також є житницею для всього світу, яка поставила за мету прогодувати 600 мільйонів людей на рік.

«У світі не так багато країн, які можуть це зробити або навіть прагнути це зробити»,- зазначила представниця США.

Крім того, за її словами, Україна має величезний цифровий та ІТ-потенціал, а також можливості для технологічного виробництва та винахідництва. І зараз це найбільш помітно у військовій площині, коли українці модернізують та поєднують старі й нові системи, виготовлені на Заході, в СРСР, в Україні та застосовують їх ефективно.

«І найголовніше – це люди»,- продовжила представниця американської адміністрації.

Вона підкреслила, що українці мають величезне бажання повернути свою країну з-під впливу Росії в західну цивілізацію. Крім того, люди сповнені рішучості відновити мирне життя.

У цьому контексті Пріцкер поділилася досвідом, як відвідала завод Coca-Cola в Україні, який постраждав від російський обстрілів. Його співробітники об’єдналися, щоби відремонтувати потужності та зрештою відновили роботу найбільшого в Європі заводу Coca-Cola.

Читайте також: Пріцкер - у Берліні: США надають Україні $824 мільйони на підтримку енергетики

«Це і є можливостями для вашого бізнесу в Україні», - підкреслила у цьому контексті Пенні Пріцкер.

Як повідомляв Укрінформ, цього тижня в Берліні проходить Міжнародна конференція з відновлення України за участі лідерів європейських країн, керівників зовнішньополітичних відомств, представників європейського бізнесу та промисловості.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-