У британській розвідці вважають, що економіка України цьогоріч може зрости на 3%

У британській розвідці вважають, що економіка України цьогоріч може зрости на 3%

Укрінформ
Економіка України залишається стійкою після двох років російського вторгнення, а цьогоріч може відбутися економічне зростання на 3%.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони Великої Британії у соцмережі X.

«Попри атаки Росії на українську енергетичну інфраструктуру, цілком ймовірно, що у 2024 році Україна побачить реальне економічне зростання на рівні близько 3%», – вважають експерти британської розвідки.

За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), це продовжує тенденцію відновлення після падіння економіки України приблизно на 29% у 2022 році, за яким слідувало реальне економічне зростання на 5% у 2023 році, йдеться у зведенні.

Національний банк України (НБУ) покращив річний прогноз інфляції до 8,2% на 2024 рік порівняно із 8,6%, як прогнозувалося раніше. У березні цього року інфляція в Україні знизилася до 3,2% у річному вимірі, посиливши тенденцію до зниження рівня інфляції із піку понад 26% у 2022 році. Однак, зазначають аналітики, у другій половині 2024 року інфляція, ймовірно, зросте. НБУ прогнозує послаблення ефектів від високого минулорічного врожаю, подальше відновлення споживання та зростання витрат бізнесу під час війни.

Читайте також: Російська агресія проти України несе головні ризики для зростання економіки ЄС

«Триваюче покращення економічних умов в Україні майже напевно дозволило НБУ поступово знижувати базову процентну ставку», – зауважують в Міноборони Британії.

Так, наприкінці квітня цього року НБУ знизив базову проценту ставку до 13,5% із 14,5%, встановлених у березні 2024 року, та нижче пікового рівня воєнного часу у 25%.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні МВФ прогнозував цьогорічне зростання українського ВВП на 3,2%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-