Україна вже отримала від Швеції €45 мільйонів прямої бюджетної підтримки

Україна вже отримала від Швеції €45 мільйонів прямої бюджетної підтримки

Укрінформ
Україна від початку повномасштабного вторгнення Росії отримала близько 45 млн євро прямої бюджетної підтримки від Швеції.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінфіну, про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час обговорення з депутатами Королівства Швеція впровадження Україною реформ на шляху євроінтеграції, потребу у зовнішньому фінансуванні на першочергові видатки держбюджету, а також використання заморожених суверенних активів РФ Україною. 

Зазначається, що з лютого 2022 року уряд Швеції надав Україні близько 45 млн євро прямої бюджетної підтримки. За даними Кільського інституту світової економіки, від початку повномасштабного вторгнення Росії Швеція надала Україні військову, гуманітарну та фінансову допомогу на загальну суму понад 3,2 млрд євро.

"Підтримка та солідарність уряду Швеції з перших днів повномасштабного вторгнення були надзвичайно важливими для України. Це стосується і фінансової, і військової, і гуманітарної допомоги. Переконаний, що подальший розвиток нашого партнерства сприятиме посиленню фінансової стійкості та підтриманню макроекономічної стабільності України, а досвід Швеції у процесі євроінтеграції стане значним внеском у шлях України до ЄС", - сказав Марченко.

Читайте також: Посли країн ЄС підтримали план для Ukraine Facility

Також Швеція неодноразово підтримувала питання, що стосуються фінансової допомоги для України в інституціях ЄС.

Щодо потреб у зовнішньому фінансуванні було наголошено на важливості збереження ритмічної підтримки від міжнародних партнерів, зокрема ЄС у поточному та наступних роках.

"Для України надзвичайно важливим є збереження подальшої підтримки від партнерів. Уряд відданий співпраці з Європейським Союзом, Сполученими Штатами, МВФ та країнами G7 в рамках діючих ініціатив. Впровадження спільновизначених реформ не тільки забезпечить отримання необхідної макрофінансової допомоги, але й наблизить політики України до норм ЄС, що сприятиме пришвидшенню європейської інтеграції України", - наголосив міністр фінансів.

Фото: Мінфін
Фото: Мінфін

Також Марченко подякував уряду Швеції за приєднання країни до Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України. Під час восьмого засідання 14 лютого до складу Платформи доєдналися ще чотири країни - Південна Корея, Швеція, Норвегія та Нідерланди, взявши на себе зобов'язання виділити загалом понад 5,5 млрд дол США на відновлення та розвиток економіки України.

Читайте також: Україна шукає гроші в ЄС для розвитку оборонної промисловості - Камишін

В контексті обговорення заморожених російських активів, українська сторона наголосила, що їх використання має стати одним з ресурсів для забезпечення нагальних потреб України.

Як повідомляв Укрінформ, якщо країни-члени ЄС зможуть досягти швидкої згоди навколо пропозицій Єврокомісії та високого представника ЄС щодо використання надходжень від заморожених на території ЄС суверенних активів російського Центробанку, які пропонується спрямувати на військову допомогу для Києва, Україна зможе скористатися першими коштами з таких надзвичайних надходжень вже до літа 2024 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-