Уряд зареєстрував у Раді законопроєкт щодо будівництва енергоблоків 3 та 4 на ХАЕС

Уряд зареєстрував у Раді законопроєкт щодо будівництва енергоблоків 3 та 4 на ХАЕС

Укрінформ
Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції».

Про це у Телеграмі повідомив постійний представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

За словами Мельничука, законопроєкт №11146 "має на меті прийняття відповідно до встановленого законом порядку рішення про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 філії «Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція»".

Зокрема, документом визначається місце розміщення енергоблоків № 3 та № 4 ХАЕС; кількість реакторів, їх тип та загальну характеристику (на кожному енергоблоці встановлюється реакторна установка типу ВВЕР-1000 (водо-водяний енергетичний реактор під тиском).

Також визначаються загальні вимоги до проєктування та будівництва енергоблоків; ставка збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, що мешкає на території зони спостереження Хмельницької АЕС, під час будівництва енергоблоків № 3 та № 4.

Читайте також: Кабмін схвалив законопроєкт про добудову енергоблоків 3 та 4 на ХАЕС

Як повідомлялося, за даними Міненерго, будівництво двох атомних енергоблоків Хмельницької АЕС збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт-год./рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт-год./рік.

Нині на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 - у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блоку на 75% та 4-го - на 28%, у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-