Кабмін схвалив законопроєкт про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби

Кабмін схвалив законопроєкт про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби

Укрінформ
Кабінет міністрів схвалив для направлення у Верховну Раду законопроєкт про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028 року.

Про це в Телеграмі повідомив постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

"Схвалено проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби». Законопроєктом передбачено поступове до 2028 року підвищення специфічних ставок акцизного податку з сигарет до досягнення мінімального рівня, встановленого Директивою Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011", - написав Мельничук.

Читайте також: Тютюнові акцизи треба додатково підвищити, щоб отримати ₴36 мільярдів у бюджет - експерт

Документ передбачає також одночасне еквівалентне підвищення ставок акцизу на тютюн, промислові замінники тютюну та зменшення їх розміру для тютюновмісних виробів для електричного нагрівання; визначення грошової одиниці виміру ставки акцизу на тютюнові вироби у євро задля уникнення інфляційного впливу; уточнення окремих положень адміністрування акцизного податку з тютюнових виробів.

Як повідомлялося, до 2025 року в Україні діє семирічний план підвищення тютюнових акцизів на 20% щороку, який і мав на меті досягти мінімального європейського рівня оподаткування сигарет.

Читайте також: Надходження у бюджет від акцизу за лютий зросли на ₴800 мільйонів

Згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ГО "Життя", 65% населення України готові до підвищення акцизів на тютюнові вироби.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-