Податкові надходження в Україні на 25-30% більші, ніж очікувалося - Кубраков

Податкові надходження в Україні на 25-30% більші, ніж очікувалося - Кубраков

Укрінформ
Податкові надходження в Україні зараз на 25-30% більші, ніж передбачалося у держбюджеті, передусім завдяки успішному функціонуванню створеного Україною експортного коридору у Чорному морі.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков під час панельної дискусії з відбудови України на Мюнхенській безпековій конференції.

"Український гуманітарний коридор (у Чорному морі – ред.) було встановлено. І хороша новина в тому, що ми починаємо повертатися до попередніх цифр у наших ключових експортних сферах – сільське господарство, металургія тощо. Ми відновили експорт, і це робить нас сильнішими. Цифри у листопаді та грудні минулого року дуже оптимістичні", - сказав він.

За словами віцепрем’єра, першою ознакою тут є зростання обсягів товарів, які українська залізниця доставляє до морських портів.

Читайте також: Камишін закликав країни НАТО закупити мільйон дронів в українських виробників

"Це – перший індикатор, але загалом ми бачимо, що податкові надходження є більшими, ніж це передбачалося у бюджеті, на 25-30% залежно від групи товарів. І загалом – це більше, ніж ми очікували", - зазначив Кубраков.

Він наголосив на тому, що потрібно розвивати та збільшувати потужності існуючих експортних маршрутів поруч із відкриттям нових прикордонних переходів.

На цьому тлі Кубраков вказав на те, що наразі ведеться робота над приєднанням України до Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T). За його словами, вже у цьому році почнеться будівництво першої колії за європейськими стандартами у напрямку Польщі з метою сполучення української системи з європейською.

Читайте також: США продовжать підтримувати Україну зброєю і ресурсами - Гарріс

Як повідомляв Укрінформ, раніше віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков розповів керівництву Міжвідомчої донорської координаційної платформи про напрацювання у сфері відновлення та потреби на поточний рік.

За словами Кубракова, Україна наразі працює над впровадженням критично важливих проєктів відновлення, які підвищать економічну стійкість, стійкість інфраструктури, розширять експортний потенціал і покращать якість життя українців. Цьогоріч серед ключових пріоритетів відновлення - будівництво та ремонт житла, сімейних дитячих будинків, будинків соціальної допомоги; розвиток доріг, залізниці, річкових та морських шляхів з метою відновлення та розширення експортного потенціалу; проєкти з децентралізації енергетичної системи, її захист, підвищення її стійкості і продуктивності; збільшення потенціалу з розмінування.

Фото: Олексій Мацука

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-