Україна напрацювала інфраструктуру страхування воєнних ризиків - Свириденко

Україна напрацювала інфраструктуру страхування воєнних ризиків - Свириденко

Укрінформ
Залучення інвестицій у реальний сектор та економічне зростання через інвестиції - одна з пріоритетних цілей уряду у 2023 році.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба КМУ.

Для цього Міністерство економіки працювало у трьох ключових напрямках — доступ до фінансування інвестиційних проєктів, страхування воєнно-політичних ризиків, механізми підтримки та державного стимулювання інвестицій. Завдяки цим зусиллям, за даними Міністерства економіки, відбулося зростання рівня прямих іноземних інвестицій.

“Такої динаміки не очікував ніхто — ні міжнародні експерти, ні українські. За січень-серпень чистий приплив інвестицій становив 2,9 млрд доларів. Наприклад, у німецькому концерні Bayer заявили, що інвестують 60 млн євро в завод на Житомирщині. Чи приклад Ірландської компанії Kingspan Group, яка оголосила, що побудує в Україні завод будматеріалів за 280 млн доларів. А ще десятки компаній оборонного комплексу, які готові повністю чи частково виробляти свою продукцію в Україні. Тим часом українські інвестори будують і залучають фінансування попри війну — особливо у сфері агропереробки. Днями Астарта-Київ підписала кредитну угоду з Ощадбанком на 60 млн доларів на побудову заводу з поглибленої переробки сої. Чи, наприклад, на Волині запрацював потужний борошномельний комплекс компанії “Волинь-зерно-продукт”, — сказала перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, для розширення доступу до фінансування для бізнесу було доступне кредитне фінансування з частковою компенсацією відсоткової ставки за програмою “5-7-9”. Крім того, Міністерство економіки передбачило інвестиційний механізм у рамках плану для Ukraine Facility.

Свириденко повідомила, що на засіданні уряду затвердили план для подальшого надання Європейській комісії. Сам інвестиційний механізм допоможе залучити як мінімум $30 млрд у приватний, державний та муніципальний сектори. Він буде спрямований на надання гарантій міжнародним фінансовим організаціям та фінансовим інституціям з розвитку, аби посилити залучення інвестицій в Україну. Крім того, зараз Мінекономіки активно працює над запуском Ukraine Development Fund для реалізації значних капіталоємких інвестиційних проєктів з відбудови в Україні.

За її словами, у другому пріоритетному напрямі — страхуванні інвестицій. Україна змогла побудувати цілу інфраструктуру страхування, яку у наступному році уряд планує масштабувати. Це включало перші кейси страхування інвестицій від воєнних ризиків, напрацювання механізму страхування суден, роботу над Ukraine Development Fund та інші кроки.

Зокрема, Міністерство економіки запустило механізм страхування суден від воєнних ризиків спільно із британськими партнерами.

“Цей інструмент вже працює. Інтерес у ринку є. Очікуємо на перші підписані страхові угоди із експортерами. Загальний обсяг страхування, закладений у цей механізм, становить $50 млн. Ми очікуємо, що відповідна страхова політика має додатково вплинути на збільшення експорту української продукції морем й здешевити вартість страхування перевезення зерна до 1-1,25%”, — цитує Свириденко пресслужба.

Також зазначається, що агентство з гарантування інвестицій MIGA застрахувало перші інвестиції. Йдеться про інвестиції в індустріальний парк M10 на Львівщині. Крім того, агентство оновило страховку для виробника упаковки та для одного із банків. Наразі MIGA працює над залученням додаткових коштів до MIGA Sure Trust Fund. Свої внески вже зробили Японія, Велика Британія та Норвегія.

За інформацією пресслужби, американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) профінансує 5 проєктів на $380 мільйонів. Зокрема, у цьому році застрахували перший проєкт від політичних ризиків — львівський центр протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації Superhumans Center. Також понад 14 національних Експортно-кредитних агентств (ЕКА) інших держав відкрили ліміти на середньострокове страхування операцій та інвестицій в Україну та почали страхувати ризики приватних інвестицій своїх компаній. Загальний ліміт перевищує 1 млрд євро, і це перший крок до залучення закордонних приватних інвесторів країн-партнерів.

В уряді також повідомили, що Європейський банк реконструкції і розвитку працює над декількасотмільйонним механізмом страхування від воєнних ризиків майна у дорозі та на складах із залученням українського страхового ринку, а наші партнери з Єврокомісії готові надати для цього відповідні гарантії.

Крім того, цього року уряд розширив мандат вітчизняного Експортно-кредитного агентства. Тепер покриття від воєнних ризиків можуть отримати українські компанії, які інвестують в Україну.

Свириденко також розповіла про третій напрямок роботи — залучення інвестицій у реальний сектор. За її словами, у наступному році уряд активно розвиватиме індустріальні парки та проєкти із значними інвестиціями. За підсумками року у реєстрі індустріальних парків 73 об’єкти. За словами міністра, уряд працюватиме над тим, щоб кількість парків не лише зростала номінально, а й щоб на території цих парків з’являлися виробництва.

“Індустріальні парки забезпечать розв'язання важливих задач для інвестора: земля, підключення до мереж, промислові будівлі, вартість обладнання коштом податкових і митних стимулів. Передбачили на наступний рік бюджетне фінансування на розвиток інфраструктури індустріальних парків на суму 1 млрд грн. Також на наступний рік передбачені 3 млрд грн на підтримку проєктів зі значними інвестиціями, механізм часткової компенсації таких інвестицій через податки”, — пояснила Свириденко.

Міністр додала, що у наступному році уряд спільно із бізнесом ще активніше працюватиме над конкретними інвестиційними проєктами та пропозиціями, адже на це є значний запит інвесторів.

Читайте також: Переговори про вступ України в ЄС відкривають бізнес-можливості для Азії - посол Японії

Як повідомляв Укрінформ, перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила, що у 2023 році обсяги закупівель, які були проведені через систему Prozorro, порівняно з минулим роком зросли втричі - до 480 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-