У Дорогуську час очікування вантажівок на перетин кордону становить понад місяць

У Дорогуську час очікування вантажівок на перетин кордону становить понад місяць

Укрінформ
Час перетину вантажівками кордону у пункті пропуску “Дорогуськ-Ягодин” зараз становить понад 30 діб через посилення протесту з боку польських перевізників.

Про це інформує у вівторок Митна адміністрація у Любліні та польські перевізники, передає Укрінформу з посиланням на Rmf24.

За розрахунками відділу Митної адміністрації у Любліні, станом на сьогодні у черзі перед пунктом пропуску “Дорогуськ-Ягодин” перебуває 1,5 тис. вантажівок.

“Орієнтовний час очікування, з врахуванням нинішніх темпів пропуску транспортних засобів перевізниками, становить понад місяць”,- повідомляють польські митники.

Вони підкреслюють, що такий значний час очікування на перетин кордону виник через посилення протесту перевізниками на цьому пункті пропуску. Зокрема, голова протесту перевізників в Дорогуську Едита Озигала повідомила PAP, що зараз у бік України пропускається одна вантажівка на три години, хоча до цього було навпаки - три вантажівки на годину.

“Протест триває вже восьмий тиждень, ми повинні якось змінити тактику. За сім тижнів наші поступки українській стороні не принесли результатів, тому ми посилюємо протест”,- повідомила Озигала.

За даними польських митників, перед пунктом пропуску “Гребенне -Рава-Руська” чекає на перетин кордону 950 вантажівок, а час очікування на перетин кордону становить 12 діб.

За даними польської поліції, перед пунктом пропуску “Медика-Шегині” чекає у черзі на перетин кордону 570 вантажівок, а перед пунктом пропуску “Корчова-Краківець” – 580 вантажівок. Час очікування на перетин кордону у Медиці, де польські аграрії до початку січня призупинили протест, становить приблизно чотири доби.

Читайте також: Бажання вирішити проблемні питання між Україною і Польщею є з обох сторін - Кулеба

Як повідомлялося, 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне - Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин".

Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

Польські аграрії від неділі, 24 грудня, призупинили до 2-3 січня блокаду руху для вантажівок поблизу пункту пропуску в Медиці. Тим часом польські перевізники відмовилися це зробити і продовжують блокаду доріг перед пунктами пропуску в Дорогуську, Корчовій і Гребенне.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-