НКРЕКП передасть НАБУ матеріали про виплату «зеленого» тарифу електростанціям на окупованих територіях

НКРЕКП передасть НАБУ матеріали про виплату «зеленого» тарифу електростанціям на окупованих територіях

Укрінформ
Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передасть Національному антикорупційному бюро матеріали щодо недостовірних даних обліку електроенергії, виробленої на окупованих територіях.

Про це заявив голова регулятора Костянтин Ущаповський, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу НКРЕКП.

Зазначається, що за результатами перевірки НЕК "Укренерго" Нацкомісія вирішила застерегти компанію стосовно недопущення надалі порушень ліцензійних умов з передачі електричної енергії.

«Сьогоднішнім рішенням НКРЕКП ставить крапку у справі про недостовірність передачі сертифікованих даних комерційного обліку електроенергії, виробленої генеруючими установками на тимчасово окупованих територіях. Регулятор, зі свого боку, вжив усіх необхідних заходів, зокрема, провів перевірку НЕК «Укренерго» та виніс відповідне рішення. Крім того, всі документи по цій справі будуть передані до НАБУ за їх запитом для подальшого реагування», - зазначив очільник НКРЕКП.

Позапланова перевірка Укренерго виявила, що компанія не зазначала у даних комерційного обліку виробленої електрики у 2022 році те, що частина станцій, щодо яких було надано дані, працює в несинхронному режимі з енергосистемою України.

Крім цього, національна енергетична компанія не надавала сертифікованих даних комерційного обліку із зазначенням синхронного/несинхронного режиму роботи цих електростанцій у 2022 році. Регулятор визначив це як надання недостовірних даних.

Читайте також: На тимчасово окупованих територіях знаходяться дві третини вітроелектростанцій - експерт

Як повідомлялося, за інформацією ЗМІ, з липня 2022 року по липень 2023 року компанії на тимчасово окупованій частині Запоріжжя сукупно отримали понад 320 млн грн оплати за електроенергію за “зеленим" тарифом.

Позиція "Гарантованого покупця" полягає в тому, що для системного вирішення питання з оплатою за "зеленим" тарифом електростанціям, які генерують енергію з відновлюваних джерел і залишилися на тимчасово окупованих територіях, потрібно вносити зміни до законодавства.

За словами очільника Укренерго Володимира Кудрицького, нині електростанції, що генерують енергію з відновлюваних джерел і залишилися на тимчасово окупованих територіях, працюють несинхронно з енергосистемою України і вже не отримують виплат за "зеленим" тарифом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-