Блокада кордону: торговельні спілки чотирьох країн ЄС закликали бойкотувати польських перевізників

Блокада кордону: торговельні спілки чотирьох країн ЄС закликали бойкотувати польських перевізників

Укрінформ
Торговельні асоціації та палати відразу кількох європейських країн, зокрема Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії, закликали до бойкоту польських автоперевізників, які влаштували транспортну блокаду на польсько-українському кордоні.

Про це йдеться у відкритому листі згаданих торговельних асоціацій та палат, повний текст якого є у розпорядженні Укрінформу. 

«Закликаємо всі компанії ЄС та представників їх відповідних транспортних секторів не поновлювати транспортні контракти та не укладати нові контракти з польськими транспортними компаніями, поки вони продовжуватимуть блокувати польсько-український кордон», - йдеться у відкритому зверненні. 

Автори листа нагадують, що після того, як Росія почала блокаду українських морських портів, в розпорядженні України залишився лише автомобільний транспорт для ввезення або вивезення товарів з країни. Два роки триваючої війни призвели до збіднення населення. Блокада на польско-українському кордоні, що була влаштована польськими транспортними профспілками, триває вже з 6 листопада, її планують продовжити до кінця січня. 

Читайте також: Польща вимагатиме відновлення дозволів для українських перевізників - міністр

Наслідком цієї блокади, наголошується у документі, стали зростання цін та нестача пального в Україні. Наразі лише гуманітарні та військові вантажі можуть перетинати кордон, що призвело до падіння обсягу експорту з України на 40% лише у листопаді. Два українські водія померли у черзі з більш ніж 2,5 тисячі вантажних автомобілів, що скупчилися поблизу кордону. 

Автори листа сподіваються, що польські транспортні компанії швидко завершать блокаду, якщо компанії у Західній Європі бойкотуватимуть їх, поки триває блокада кордону з Україною. "Ринок Західної Європи для цих (польських) компаній є більш важливим за український транспортний ринок. Ми не маємо жодних проблем із діями профспілок, і польські транспортні спілки можуть проводити їх всередині Польщі, без завдання шкоди державі, що б’ється у важких боях за всіх нас», - наголошується у відкритому листі.

Документ підписали представники Бізнес-клубу Бельгія-Україна, Українсько-австрійської асоціації, Торговельної палати Нідерланди-Україна, Української торговельної палати в Італії. 

Читайте також: Українські активісти під парламентом Польщі просили припинити блокаду кордону

Як повідомлялося, польські автоперевізники продовжують блокаду на кордоні з Україною, вимагаючи повернути систему дозволів для українських автоперевізників, у порушення рішень ЄС щодо запровадження «транспортного безвізу» з Україною. Наразі у черзі на українсько-польському кордоні скупчилися вже близько 3000 вантажних автомобілів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-