Молдова запроваджує безплатний транзит газу для України взимку

Молдова запроваджує безплатний транзит газу для України взимку

Укрінформ
Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови закликала регулятора газотранспортної системи Молдови забезпечити безкоштовне транспортування європейського газу до сховищ через чотири пункти на українсько-молдовському кордоні.

Про це повідомляє BNN, передає Укрінформ.

Реалізація цієї політики означає, що Україна може імпортувати до 17 млн кубометрів природного газу на добу через Трансбалканський та Яссько-Кишинівський газопроводи.

Оскільки в Молдові діє надзвичайний стан через війну в Україні, рішення Комісії мають бути виконані відповідно до закону.

Маючи понад чверть мільярда кубометрів газу в резерві, що зберігається в Румунії та Україні, Молдова заявляє, що має достатні запаси на зиму. Через звинувачення з боку Росії у незаконному зберіганні газу в Україні, Молдова уточнила, що паливо, яке зберігається в Україні, було придбане на вільному ринку, а не у Газпрому.

Крім того, з'єднання газових систем Молдови та України має важливе значення через побоювання, що Росія може дестабілізувати ситуацію в Молдові.

Доступ до газових мереж Південно-Східної Європи Україна отримала після успішних тестових поставок, здійснених молдовським газовим оператором "Молдоватрансгаз" наприкінці січня.

Читайте також: Румунія та Молдова дозволять імпорт зерна з України лише за ліцензіями

Як повідомляв Укрінформ, міністр енергетики Молдови Віктор Парликов заявив, що більша частина Молдови не купуватиме газу в російського Газпрому.

Проте Вадим Чебан, очільник Молдовагазу, заявив, що Кишинів залишає відкритою можливість купувати газ у Газпрому, якщо умови будуть сприятливими.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-