Відбудовувати Україну потрібно вже зараз - президент Європейського інвестбанку

Відбудовувати Україну потрібно вже зараз - президент Європейського інвестбанку

Укрінформ
Міжнародна спільнота має займатися відбудовою України вже зараз, не чекаючи, коли настане "великий мир".

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив президент Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернер Хоєр під час виступу на конференції “Форум 2000” у Празі.

"Нам треба бути активними, і це треба робити зараз. Є люди у правлінні банку, зокрема міністри фінансів, які, звичайно, дуже відповідально підходять до коштів банку, і кажуть: коли є ризик, що щось відбудоване нами буде знову зруйновано росіянами, то нам краще цього не робити. На моє переконання, це цілком неправильно", - заявив Хоєр.

За його словами, ті території України, які є вільними чи були визволені, "нестимуть основний тягар у відбудові" і вони "підтримують зараз функціонування економіки України". "А тому ці частини ми маємо підтримати просто зараз… З 2007 року ми профінансували багато шпиталів в Україні, які під час війни були зруйновано. Робота цих шпиталів потрібна вже зараз. Ми не можемо чекати, допоки встановиться "великий мир", - наголосив президент ЄІБ.

Читайте також: Шмигаль обговорив із президентом Європейського інвестбанку план відновлення України

За його словами, зараз спостерігаються труднощі з бюджетними грошами для фінансування відбудови України, їх недостатньо, а тому потрібна мобілізація приватного сектора з цією метою.

"В останні кілька років у нас був інструмент всередині ЄС - Європейський фонд гарантій. І щось схоже могло б бути відтворено і тут", - додав президент Європейського інвестиційного банку.

Читайте також: Європейський інвестбанк готовий допомогти у відбудові Маріуполя

24 лютого російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Сили оборони чинять запеклий опір російським загарбникам. Країні допомагають вистояти у цій боротьбі міжнародні партнери.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-