У липні вдалось експортувати 2,7 мільйона тонн зернових – УКАБ

У липні вдалось експортувати 2,7 мільйона тонн зернових – УКАБ

Укрінформ
До відкриття коридору морем Україні в липні вдалось експортувати 2,7 млн тонн зернових.

Про це розповів генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Роман Сластьон під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"За липень, коли в нас іще не було можливості експортувати морем, вдалось вивезти 2,7 млн тонн (зернових - ред.). Негативна сторона цього показника - вартість логістики дуже дорога. І в результаті вийшли на те, що сільгоспвиробник отримував третину від ціни, яка є світовою. Є великі надії, що нормально запрацює "зерновий коридор" і буде реалізовано через порти Одеської області значний обсяг зернових", - сказав Сластьон.

Читайте також: Експорт агропродукції: у портах стоять шість суден, ще мінімум 10 очікують до кінця серпня

Він зазначив, що наразі спостерігається позитивна динаміка стосовно вивезення продукції по "зерновому коридору".

"Звісно, трейдерам і сільгоспвиробникам хотілось би активніше експортувати. Зараз бачимо, що за перших два тижні вийшли з портів 16 суден. Цими судна спромоглись вивезти 450 тисяч тонн. Зрозуміло, що левова частка це судна, які були завантажені ще до повномасштабного вторгнення. Основна пересторога в учасників ринку - що у нас буде недостатньо нових суден, які будуть забезпечувати бажаний обсяг експорту, а він у нас наразі - щонайменше 3 млн тонн (на місяць - ред.). Це той обсяг, який можуть забезпечувати три порти Одеської області. І тут питання в тому, щоб надходили жваво нові судна", - зауважив експерт.

Читайте також: FAO планує забезпечити зберігання понад 4 мільйонів тонн зерна в Україні

За його словами, нині потребує вирішення проблема зі зберіганням зернових.

"По зберіганню є певна нестача сховищ. Оцінка від 10 до 15 млн тонн - це нестача по зберіганню зернових та олійних культур. В цьому напрямку ведеться робота", - зазначив Сластьон.

Як повідомлялось, Міністерство аграрної політики та продовольства збільшило цьогорічний прогноз валового збору зернових та олійних культур до 65 - 67 млн тонн попри те, що раніше розраховували на 60 млн тонн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-