Україна конфісковує 903 об’єкти, які належать росії - Шмигаль

Україна конфісковує 903 об’єкти, які належать росії - Шмигаль

Укрінформ
Україна конфісковує на користь українського народу 903 об’єкти, які належать росії.

Як передає Укрінформ із посиланням на Урядовий портал, про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Сьогодні уряд затвердив Указ Президента, яким пропонується конфіскація 903 об’єктів, які належать саме російській державі. 79 позицій — це корпоративні права, 824 позиції — майно», — зазначив Шмигаль.

Глава уряду зауважив, що все майно, яке планується конфіскувати, розділено на три категорії. Перша категорія — це майно, яке належить російській державі. Друга категорія — це активи, які належать підсанкційним громадянам та компаніям із росії. Третя категорія — це активи російських банків.

Прем’єр наголосив, що конфісковані активи конвертуватимуться в кошти, які будуть спрямовані на оборону та відновлення України.

«Робимо це системно та відповідно до всіх процедур. Ми не підміняємо закон нашим бажанням, а реалізовуємо це стратегічне завдання у правовий спосіб», - пояснив Шмигаль.

За його словами, наступним кроком має стати конфіскація російських активів на Заході для відбудови України.

«Над цим працює і уряд, і Офіс Президента з командами найкращих юристів та з командами міжнародних експертів, наших партнерів і союзників», - підкреслив Прем’єр-міністр.

Читайте також: В Австрії заморозили €254 мільйони російських олігархів

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 10 березня підписав Закон «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів». Закон визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної (в тому числі військової) необхідності об’єктів права власності рф як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.

Відповідно до закону, примусове вилучення в Україні об'єктів права власності росії та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації (відшкодування) їх вартості.

Фото: www.kmu.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-