В Україні можуть зрости внутрішні ціни на зерно

В Україні можуть зрости внутрішні ціни на зерно

Укрінформ
В Міністерстві аграрної політики та продовольства України прогнозують, що з відкриттям українських портів ціни на зернові культури на внутрішньому ринку можуть зрости, тоді як на глобальному – зменшитись.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час брифінгу «Безпечне транспортування зерна та продовольства через морські порти України», передає кореспондент Укрінформу.

«Наразі важко спрогнозувати, як поведуть себе ціни на ринках. Але, припускаю, з відновленням українського експорту ціни на глобальному рівні зменшаться. Водночас в Україні, очевидно, це буде зустрічний рух: ціна зерна в порту для вітчизняних аграріїв підвищуватиметься за рахунок збільшення попиту з боку зернотрейдерів. У будь-якому випадку, зменшення ціни логістики підвищить дохідність агровиробників», - наголосив він.

За словами міністра, якщо сьогодні ціна кукурудзи в румунському порту становить 340-350 дол. за тонну, то український фермер з цієї суми отримує лише 160 дол. за тонну, решту він витрачає на ускладнену логістику.

«Раніше такої різниці не було. Наприклад, у минулі роки, коли здійснювалися морські перевезення, український фермер отримував 80% вартості тонни свого збіжжя. Зараз - близько 20%, саме через збільшення логістичних витрат на перевезення зерна суходолом та річками. Тож зі зменшенням витрат на логістику рентабельність зернового виробництва збільшуватиметься”, - сказав Сольський

Читайте також: У Мінагрополітики розраховують на відновлення темпів експорту зерна

Міністр виокремив кілька факторів, які сприятимуть зростанню світових цін на зерно. По-перше, це відкриття українських портів, по-друге, засуха в Європі, по-третє, намагання країн-імпортерів зробити більші запаси зерна.

Як повідомляв Укрінформ, у Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії 22 липня підписано угоду, згідно з якою здійснюватиметься вивезення зерна та іншого продовольства з українських портів.

Наразі ведеться підготовка портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» до відновлення роботи. Захід суден до них і вихід передбачає формування каравану, який буде супроводжувати судно лідирування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-