Глава МЗС Латвії - про експорт зерна: Треба враховувати інтереси і безпеку України

Глава МЗС Латвії - про експорт зерна: Треба враховувати інтереси і безпеку України

Укрінформ
Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс наголосив, що у межах зусиль щодо поновлення експорту українського зерна необхідно враховувати інтереси та міркування безпеки України.

Таку заяву він зробив на засіданні Ради із закордонних справ ЄС у Брюсселі, повідомили Укрінформу з латвійського МЗС.

«У міжнародних зусиллях щодо відновлення експорту українського зерна необхідно враховувати інтереси та міркування безпеки України. росія має відшкодувати Україні всі збитки, спричинені її агресією, в тому числі взяти на себе відповідальність за руйнування української економіки та інфраструктури», – сказав Рінкевичс.

За його словами, для збереження єдиної позиції проти російської агресії необхідна злагоджена комунікація та активний політичний діалог з міжнародним співтовариством. ЄС, на думку латвійського міністра, має підтримати країни, які можуть найбільше постраждати від продовольчої кризи, спровокованої росією, надаючи їм пряму продовольчу допомогу. Одночасно це сприятиме зменшенню потенційних міграційних потоків в ЄС.

Міністр заявив, що ЄС має розробити правову базу для конфіскації та передачі Україні заморожених російських активів у межах зусиль з відновлення. Рінкевичс висловив підтримку процесу реконструкції та подальших реформ в Україні, які мають розпочатися негайно, особливо з огляду на те, що попереду новий навчальний рік і зима.

Читайте також: Зеленський обговорив із президентом Бразилії відновлення експорту зерна

Рінкевичс підтвердив необхідність роботи над підготовкою сьомого пакета санкцій ЄС проти росії та білорусі, одночасно продовжуючи реалізацію чинних санкцій та працюючи над усуненням прогалин.

«Ми повинні продовжувати надавати всю необхідну підтримку Україні, особливо у формі військової допомоги та через Європейський фонд миру», – додав глава МЗС Латвії.

Він також заявив, що Європейський Союз має надати підтримку для захисту цифрової інфраструктури України та забезпечити доступ до інтернету на захоплених рф територіях.

Як повідомлялося, 18 липня відбулося засідання Ради із закордонних справ Європейського Союзу в Брюсселі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-