Нацбанк підвищив облікову ставку до 25% без консультацій з урядом - Шмигаль

Нацбанк підвищив облікову ставку до 25% без консультацій з урядом - Шмигаль

Укрінформ
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Національний банк України при ухваленні рішення про підвищення облікової ставки до 25% не скористався можливістю обговорити це питання і його довгострокові впливи.

Про це Шмигаль сказав в інтерв'ю LB.ua, передає Укрінформ.

"На жаль, при прийнятті рішення про 25% (облікова ставка - ред.) Національний банк не скористався можливістю скликати Раду фінансової стабільності, обговорити це питання і його довгострокові впливи на економіку нашої держави. Ми, як уряд, із задоволенням взяли б участь у такому засіданні Ради фінансової стабільності. Ця опція у Національного банку була, є, залишається, і, звичайно, я закликаю Нацбанк при прийнятті таких доленосних рішень скликати Раду фінстабільності та залучати уряд для більш скоординованої спільної роботи", - зазначив він.

Водночас Шмигаль вважає, що в уряду немає напружених відносин з Національним банком.

Читайте також: Підвищення облікової ставки: Нацбанк не очікує негативного впливу на кредитування

"Ще раз повторюю: Нацбанк – незалежний регулятор, але я завжди закликав до спільної, скоординованої роботи і буду до цього закликати. Для цього є всі інструменти, тому ніяких сигналів – ні надводних, ні підводних – ми нікому не передавали. Ми лише закликаємо під час війни скоординовано та зважено підходити до рішень, які впливають на економіку", - додав керівник уряду.

Читайте також: Економіка ще не готова повертатися до плаваючого курсу гривні — Нацбанк

Облікова ставка НБУ – це монетарний інструмент, за допомогою якого Нацбанк установлює для комерційних банків орієнтир вартості залучених і розміщених грошових ресурсів. Облікова ставка є найнижчою серед відсоткових ставок НБУ і є базовим індикатором для оцінки вартості грошових коштів.

Як повідомлялося, 2 червня Правління Національного банку підвищило облікову ставку з 10% одразу до 25% річних.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-