Нацбанк підвищив облікову ставку до 25%

Нацбанк підвищив облікову ставку до 25%

Укрінформ
Національний банк ухвалив рішення про підвищення розміру облікової ставки з 10% до 25%. 

Про це на брифінгу заявив голова НБУ Кирило Шевченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 25%”, – сказав Шевченко.

Він наголосив, що метою такого підвищення облікової ставки є захист гривневих доходів та заощаджень громадян, збільшення привабливості гривневих активів, зниження тиску на валютному ринку і, в результаті, посилення спроможності Національного банку забезпечувати курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси під час війни.

За словами Шевченка, на початку повномасштабної агресії росії НБУ вирішив утриматися від ухвалення рішень щодо облікової ставки, оскільки тоді зміна облікової ставки мала незначні шанси бути фактором стабілізації очікувань та стимулом для утримання гривневих активів.

Водночас поступова адаптація економіки України та перехід від психологічного шоку до економічної логіки ухвалення рішень бізнесом та населенням вимагають зміни підходів до монетарної політики, зазначив очільник НБУ.

На його думку, зараз за відсутності належної винагороди за утримання гривневих активів посилилися загрози доларизації економіки та відповідної втрати ресурсу фінансовою системою.

Читайте також: Близько 17% бізнесу припинили свою діяльність - Мінфін

Як повідомляв Укрінформ, Національний банк України у січні 2022 року підняв облікову ставку до 10%. З початком військової агресії облікова ставка залишалася незмінною.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-