Україна почала експортувати електроенергію у напрямку Румунії

Україна почала експортувати електроенергію у напрямку Румунії

Укрінформ
Лише через три місяці після отримання енергетичного безвізу почався експорт української електроенергії в Європу, зокрема в напрямку Румунії.

Як передає Укрінформ, про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у Телеграмі.

«Сьогодні з першої години ночі такий експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг складає 100 МВт. Енергетичний безвіз із ЄС, який запрацював у березні цього року, дає свій дуже осяжний та практичний результат. Лише за перший день державне підприємство "Укренерго" заробило 10 млн грн на продажі доступу до міждержавного перетину», - зазначив Шмигаль.

За його словами, потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати понад 70 млрд грн на рік.

Читайте також: Шмигаль: Ми готові, аби цього літа митний безвіз із ЄС був укладений

«Після перемоги України у війні це дозволить суттєво збільшити інвестиції в галузь та модернізувати її до найкращих європейських стандартів. Енергетика стане одним із драйверів відновлення нашої економіки, як уже стала драйвером нашої інтеграції в ЄС», - переконаний Прем’єр-міністр.

Читайте також: Україна значно посилить енергобезпеку Європи - Галущенко

Як повідомляв Укрінформ, 16 березня Україна офіційно приєдналася до об’єднаної енергосистеми континентальної Європи ENTSO-E.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-