Україна значно посилить енергобезпеку Європи - Галущенко

Україна значно посилить енергобезпеку Європи - Галущенко

Укрінформ
Україна допоможе зміцнити стабільність європейської енергосистеми і посилити надійність газопостачання країн Європи в умовах російського газового шантажу.

Як передає кореспондент Укрінформу, впевненість у цьому в ефірі Спільного телемарафону UAразом висловив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За його словами, завдяки синхронізації з ENTSO-E (європейська мережа операторів системи передачі електроенергії) українська енергосистема додала сталості енергосистемам держав ЄС. “Ми можемо забезпечити Європу електроенергією, покривати їхні піки споживання. Через різницю в часі піки споживання у нас не збігаються, і ми можемо забезпечити спочатку власні пікові періоди, а потім – європейські. Це дуже важливо з точки зору саме стабільності функціонування енергосистем”, - наголосив Галущенко.

Він нагадав, що Україна – друга в Європі після Франції держава за потужністю атомної генерації. Наша країна також може зробити значний внесок в декарбонізацію європейської енергетики.

Читайте також: Штати допоможуть України пройти майбутній опалювальний сезон - Галущенко

“Ми є одним із лідерів в Європі з виробництва безвуглецевого енергоміксу. 70% виробництва електроенергії в Україні є вуглецевонейтральним. Якщо порівняти це з країнами ЄС, то минулого року середній показник вуглецевої нейтральності по Європі був 63%. Україна йде попереду багатьох країн Європейського Союзу”, - запевнив урядовець. Тож, імпортуючи з України електроенергію, Євросоюз може суттєво зменшити споживання вугілля й газу.

Крім того, Україна може допомогти підвищити надійність газопостачання для Європи. “В Україні найбільші в Європі газові сховища. Ми пропонуємо партнерам зараз використовувати ці сховища для того, щоб закачувати газ і мати надійне газопостачання взимку. Абсолютно очевидно, що росія ближче до опалювального сезону вчинятиме дії з обмеження постачання газу”, - наголосив Галущенко.

Читайте також: Німеччина надасть до €26 мільйонів на підтримку української енергосистеми - посол

Як повідомлялося, з 16 березня українська енергосистема працює синхронно з європейською континентальною мережею ENTSO-E і тепер є частиною європейського енергетичного простору. 7 червня оператори систем передачі Континентальної Європи мережі ENTSO-E дали позитивну відповідь на запит Укренерго про відновлення експорту електроенергії з України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-