Блокування одеського порту є оголошенням війни глобальній безпеці – глава ФАО

Блокування одеського порту є оголошенням війни глобальній безпеці – глава ФАО

Укрінформ
росія, блокуючи український зерновий експорт і спричиняючи таким чином голод, провокує політичну нестабільність у десятках країн.

Про це попередив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі на Міжнародній конференції з питань продовольчої безпеки, яка проходить 24 червня в Берліні, повідомляє Укрінформ.

«Ми маємо добитися відкриття порту Одеси прямо зараз. Неспроможність зробити це є оголошенням війни глобальній безпеці в галузі продовольства. Саме так», - заявив глава ФАО.

За його словами, 36 націй у різних куточках планети отримували майже половину всього зерна, яке вживають, з цього регіону.

«Ми стоїмо перед безпрецедентною кризою з 350 млн людей, які прямують до голодування… Але насправді турбує те, що 50 млн з них «стукають у двері» голодомору у 45 країнах… Якщо ми не допоможемо цим людям негайно, ми матимемо голодомор, ми матимемо голод, дестабілізацію та масову міграцію», - заявив Бізлі, додавши, що такої кризи світ ще не бачив. Протягом криз 2007-09 років 48 націй пережили політичні потрясіння, дестабілізацію, масові протести, нагадав Бізлі. «Але те, що ми бачимо зараз, є набагато гіршим, ніж тоді», - додав чиновник. Він зауважив, що протягом останніх кількох років кризи слідували одна за одною, але голоду, дестабілізації та масової міграції вдалося уникнути, тож координація наразі має критичне значення, сказав він.

Міністр сільського господарства ФРН Джем Оздемір також заявив, що путін розпочав «уродливу агресивну війну плюс війну голоду і використовує його як зброю для глобальної дестабілізації».

Агресивна війна проти України є жорстокою і немає жодного сенсу, підкреслив він. Німецький міністр нещодавно побував в Україні, і в нього «немає слів для того, щоби описати, наскільки мужніми є українські фермери, які захищають свою державу та одночасну роблять все можливо для того, щоби допомогти нагодувати світ».

Читайте також: Україні треба вивезти 18 мільйонів тонн зерна старого врожаю – Мінагрополітики

Оздемір дав «особисту» відповідь, хто пропонує Україні та росії якнайскоріше розпочати переговори (таких було кілька міністрів і під час берлінської конференції): «Немає про що вести переговори з насильником, його просто треба зупинити. І все».

24 червня в Берліні відбулася перша міжнародна конференція з питань глобальної продовольчої безпеки, яку ініціювала Німеччина.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-