З початку війни Україна змогла експортувати лише чотири мільйони тонн сільгоспродукції

З початку війни Україна змогла експортувати лише чотири мільйони тонн сільгоспродукції

Укрінформ
Від початку російської повномасштабної агресії Україна змогла експортувати лише малу частку свого зернового експорту.

Дані навів на міжнародній конференції з безпеки в Берліні міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає Укрінформ.

«Нам вдалося експортувати лише 4 млн тонн сільськогосподарських продуктів після початку війни. Для порівняння: експорт через наші морські порти до війни дорівнював 5-6 млн тонн у місяць. 18 млн тонн зерна торічного врожаю усе ще чекають на те, аби бути відправленими», - сказав міністр.

Читайте також: Україні треба вивезти 18 мільйонів тонн зерна старого врожаю – Мінагрополітики

Він додав, що вже цього місяця починається збір врожаю цього року.

За словами Сольського, росія декларує готовність розблокувати українські порти «для забезпечення продовольчої безпеки», але при цьому водночас 4 червня війська рф зруйнували другий найбільший український зерновий термінал у Миколаєві, а 22 червня там же атакували перевалочний термінал Everi компанії Viterra. При цьому росія постійно запускає ракети по транспортній інфраструктурі, яка слугує в якості коридору для експорту українського зерна по Дунаю - остання така атака була 4 дні тому.

«Очевидно, що росія не має справжнього наміру розблокувати експорт з України та використовує свою загрозу глобальній продовольчій безпеці як зброю», - заявив глава Мінагропроду.

Читайте також: Австрійська залізниця вже транспортувала до ЄС 130 тисяч тонн зерна з України

Він запевнив, що Україна шукає всі можливості для налагодження експорту. Політик закликав європейських політиків визначити пріоритети у своїх державах та запровадити субсидії з метою виробництва вантажних потужностей для транспортування зерна. Україна також розпочала двосторонні переговори щодо проєктів створення експортних терміналів.

Наша держава, за словами Сольського, вітала б заснування фонду для закупівлі зерна в українських фермерів напряму на території України. Це дозволило б нашим виробникам продавати врожай і гарантувати продовольчу безпеку на світовому ринку.

Як повідомлялося, Україна організувала два шляхи експорту зерна, через Румунію та Польщу, і веде переговори щодо третього з країнами Балтії. У травні 2022 року вдалося відвантажити на експорт усіма видами транспорту понад 1,743 млн тонн зернових, олійних та продуктів переробки, що становить 180% від квітневого обсягу.

Читайте також: Генсек ООН прогнозує глобальний голод у 2022-23 роках

24 лютого поточного року росія розпочала неспровоковане військове вторгнення в Україну та продовжила війну, що розпочала проти України ще у 2014 році. В результаті бойових дій в українських портах виявилися заблокованими понад 20 мільйонів тонн українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-