Відшкодування збитків від війни: в Україні створять комісію з міжнародних позовів

Відшкодування збитків від війни: в Україні створять комісію з міжнародних позовів

Укрінформ
Уряд працює над розробкою міжнародно-правового механізму відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок військової агресії росії, який передбачає створення спеціальної комісії, яка розглядатиме позови про відшкодування збитків як фізичних осіб, підприємств, так і України як держави.

Про це, як повідомляє Урядовий портал, заявила заступник міністра юстиції України Ірина Мудра під час зустрічі з президентом ПАРЄ паном Тіні Коксом, передає Укрінформ.

«Злочин агресії проти України не повинен залишатися безкарним. Але для нас важливо не лише притягнути агресора до відповідальності, а й домогтися відшкодування всіх збитків, завданих агресором. З цією метою українська влада працює над розробкою міжнародно-правового механізму відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок військової агресії росії. Такий механізм передбачає створення спеціальної Комісії з міжнародних позовів, яка розглядатиме позови про відшкодування збитків як фізичних осіб, підприємств, так і України як держави. Наші партнери виявили зацікавлення в створенні спеціальної Комісії, про що був розпочатий відповідний діалог. Сторони домовилися продовжити обговорення питання його відпрацювання для швидкого та ефективного застосування», - повідомила заступник міністра.

Читайте також: Як зафіксувати руйнування майна та відшкодувати збитки від війни - покрокова інструкція

За її словами, Україна пропонує багатосторонню міжнародну угоду, яка б запровадила цей механізм. Механізм буде складатися з трьох основних компонентів: Комісії; фонду, який би зберігав/збирав російські активи для виконання рішень Комісії; засобів виконання рішень про компенсацію.

Очікується, що Комісія матиме юрисдикцію для розгляду позовів різних категорій як в залежності від позивача (фізичних, юридичних осіб або держави), так і предмету позовів, наприклад, про тілесні ушкодження, економічні збитки, шкоду навколишньому середовищу тощо. До різних позовів можуть застосовуватися різні процесуальні правила.

Планується, що фонд буде фінансуватися шляхомактивів росії та пов’язаних з нею юридичних і фізичних осіб, які заморожені/арештовані державами-учасницями, та прямими внесками росії.

Читайте також: Майже 45 тисяч мешканців Київщини написали заявки в «Дію» на відшкодування знищеного майна

«Сподіваємося на підтримку в цьому питанні наших міжнародних партнерів, особливо Ради Європи. Прийняття РЄ та ПАРЄ резолюцій, що стосуються порушення росією міжнародного права, сприяння та забезпечення всеосяжної системи відповідальності за агресивну війну проти України через створення Комісії - може стати каталізатором притягнення росії до відповідальності», - наголосила Мудра.

Як повідомлялося, прямі збитки України від війни вже перевищують $600 млрд.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-