Війна завдала збитків сільському господарству України вже на $4,3 мільярда

Війна завдала збитків сільському господарству України вже на $4,3 мільярда

Укрінформ
Через воєнне вторгнення російської федерації на територію України загальні збитки нашої держави в сільському господарстві вже становлять 4,3 мільярда доларів.

Про це свідчить «Огляд збитків від війни в сільському господарстві України», підготовлений Центром досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства, передає Укрінформ.

Зазначається, що у структурі пошкоджень найбільші втрати фіксуються внаслідок знищення або часткового пошкодження сільськогосподарських угідь та незбору врожаю – 2,135 млн доларів.

Читайте також: Крадіжку видно з космосу: росія вантажить українське зерно на кораблі в Криму

Зафіксовано, що сільськогосподарські землі зазнали двох значних видів пошкоджень – мінне забруднення та пряме фізичне пошкодження. Вартість обстеження земель з високим ризиком мінного забруднення та розмінування постраждалих територій оцінюється в 436 млн доларів.

Південні регіони, які потерпають від окупації рф та важких боїв, також є регіонами з найрозвиненішою іригаційною інфраструктурою. Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженої іригаційної інфраструктури становить 225 мільйонів доларів США.

Окрім прямого пошкодження земель, окупація, військові дії та мінне забруднення обмежують доступ фермерів до полів і можливості для збору врожаю. Орієнтовно 2,4 млн га озимих культур загальною вартістю 1,435 млрд доларів залишаться незібраними внаслідок агресії рф.

Читайте також: Україна готує план Б у разі неможливості деблокади морських портів

Сільськогосподарська техніка та обладнання також зазнають пошкоджень у результаті обстрілів, авіаударів та бойових дій, що відбуваються в безпосередній близькості. Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженого машинного обладнання становить 926,1 млн доларів.

Як уточнюється в огляді, є свідчення про те, що російська федерація цілеспрямовано знищує елеваторні потужності з метою послаблення українського агросектору. Загальна сума збитків унаслідок пошкодження або знищення зерносховищ оцінюється у 272 млн доларів.

Водночас від дій окупантів гинуть і тварини, оціночна вартість яких уже становить понад 136 мільйонів доларів. Їх орієнтовна кількість - 42 тисячі голів овець і кіз, 92 тисячі голів великої рогатої худоби, 258 тисяч свиней та понад 5,700 тисяч голів птиці.

Читайте також: Везли новим маршрутом: судно з українською кукурудзою прибуло до Іспанії — CNN

Фахівці зазначають, що свійські тварини гинуть не лише безпосередньо від активних бойових дій, але й від обмеженого фізичного доступу на ферми, обмеженої можливості для закупівлі кормів та надання ветеринарних послуг.

Як повідомлялось, уряди ЄС розглянуть можливість надання Україні тимчасових сховищ для зернових – це має суттєво допомогти в збереженні врожаю та забезпеченні майбутніх поставок зернових на світові ринки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-