Україна за рахунок власного видобутку може повністю відмовитися від імпорту газу - Макогон

Україна за рахунок власного видобутку може повністю відмовитися від імпорту газу - Макогон

Укрінформ
Україна має реальну можливість повністю відмовитись від імпорту газу за рахунок розвитку власного видобутку та виробництва біогазу.

Як передає Укрінформ, про це заявив генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон у Фейсбуці.

"Україна має дуже великий потенціал для виробництва біогазу - до 8 млрд м3 біогазу на рік. Це дуже амбітна ціль на наступні 10 років. Але 0,5 млрд м3 біогазу через два роки цілком реально.

Читайте також: За 4 місяці транзит газу знизився до 9 мільярдів кубів - ОГТСУ

Україна має реальну можливість за рахунок розвитку власного видобутку газу та виробництва біогазу повністю відмовитись від імпорту газу", - написав він.

Як приклад Макогон навів Данію, де вже 27% газу в мережах - біометан (біогаз, доведений до якості метану) і в останні 5-6 місяців спостерігається стабільне зростання. Данія розраховує мати 100% "зелену" газову систему в 2030-2035 роках.

Як повідомляв Укрінформ, одне із центральних місць у Плані відновлення України відводиться досягненню енергонезалежності нашої держави.

Читайте також: Сергій Макогон, гендиректор ОГТСУ

За словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, насамперед ідеться про суттєве збільшення власного видобутку газу, аби самотужки на 100% забезпечувати власні потреби.

Україна вже не тільки назавжди від’єдналася від енергосистеми з росією та білоруссю, а й назавжди позбавилася залежності від їхніх нафтопродуктів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-