Відповідальність за нестачу зерна на міжнародному ринку несе росія – Боррель

Відповідальність за нестачу зерна на міжнародному ринку несе росія – Боррель

Укрінформ
Повну відповідальність за брак зерна на міжнародному ринку та пов’язані з цим загрози для глобальної продовольчої безпеки несе росія, що розв’язала неспровоковану війну проти України

Як повідомляє Укрінформ, про це в неділю у Tвіттері написав Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Агресивна війна не може бути дозволена. Санкції ЄС спрямовані проти спроможності росії продовжувати цю війну. Вони не спрямовані проти пшениці. Сільськогосподарські товари та їх транспортування повністю виключені з санкцій. Блокада росією українських портів не дозволяє відправити на експорт мільйони тонн зерна, такого як кукурудза та пшениця, які зараз заблоковані в Україні, що є одним із головних світових їх виробників», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: ЄС готовий інтегрувати Данію до Спільної політики з безпеки й оборони – Боррель

Боррель наголосив, що саме росія несе пряму відповідальність за будь-яку нестачу в міжнародній торгівлі зерном. При цьому росія, замість того, щоб припинити свою агресію, активно намагається перекласти відповідальність за продовольчу кризу на міжнародні санкції, що є дезінформацією.

«ЄС продовжуватиме демонструвати повну солідарність із країнами по всьому світу в пошуку відповіді на наслідки цієї війни. Президент путін має зупинити свою війну проти України. Територіальна цілісність України має бути відновлена. Це відповідає інтересам усього міжнародного співтовариства. Ми стоїмо поряд з Україною», - підкреслив Жозеп Боррель.

Читайте також: Країни ЄС мають підвищити координацію у питаннях оборони – Боррель

24 лютого поточного року росія розпочала повномасштабну війну проти України. В результаті агресії та запровадженої росією морської блокади в портах України заблоковані більше 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт. Це спричинило загрози глобального голоду, оскільки майже половина всього обсягу поставок в рамках Всесвітньої програми продовольства ООН припадають саме на українське зерно.

У відповідь на кризу ЄС створив так звані коридори солідарності на кордонах між Україною і ЄС для усунення адміністративних бар’єрів та вивезення українського зерна на територію ЄС, і далі – через порти Польщі та Румунії – на світовий ринок. Водночас, представники ЄС заявили про підтримку зусиль ООН із забезпечення гуманітарних коридорів для транспортування українського зерна кораблями через Чорне море.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-