Міжнародні резерви України на початок травня становили близько $27 мільярдів – Нацбанк

Міжнародні резерви України на початок травня становили близько $27 мільярдів – Нацбанк

Укрінформ
На початок травня рівень міжнародних резервів в Україні становив близько 27 млрд дол.

По це в інтерв’ю KPMG Review Magazine повідомив заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук, передає Укрінформ.

За його словами, щомісяця для забезпечення потреб оборони, критичного імпорту, розрахунків з платіжними системами Україна витрачає по 2 млрд дол. Близько 5 млрд дол. надійшло до бюджету з початку війни від іноземних партнерів.

Але в довгостроковій перспективі ця система нежиттєздатна, зазначив Ніколайчук.

Читайте також: Moody's знизило рейтинг України і прогнозує поступове відновлення економіки з 2023 року

Заступник глави НБУ вважає, що Україна потрібно відновлювати нормальне функціонування валютного ринку і повертатися до інфляційного таргетування та облікової ставки.

«Ми не зможемо весь час жити виключно за рахунок зовнішніх залучень чи грантів. Поступово нам потрібно буде відновлювати нормальне функціонування валютного ринку, який має бути збалансованішим, та повертатися до інфляційного таргетування та облікової ставки як нашого основного інструменту», — сказав Ніколайчук.

Також він зазначив, що для запобігання падінню доходів бюджету в умовах значних воєнних, гуманітарних та соціальних видатків економіка України потребує фіскального імпульсу.

Читайте також: Гетманцев: Видатки бюджету ростуть набагато більшими темпами, ніж доходи

«З огляду на те, що ми одночасно прийняли рішення про доцільність фінансування дефіциту бюджету з боку Національного банку (з початку війни НБУ купив облігацій внутрішньої державної позики на 100 млрд гривень, це понад 3 млрд дол.), у поточних умовах економіці потрібен буде фіскальний імпульс. Великий дефіцит бюджету багато в чому спричинений падінням доходів бюджету та необхідністю величезних воєнних, гуманітарних та соціальних видатків», — наголосив Ніколайчук.

Як повідомлялося, Національний банк із 21 травня 2022 року скасував обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш як на 10%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-