Moody's знизило рейтинг України і прогнозує поступове відновлення економіки з 2023 року

Moody's знизило рейтинг України і прогнозує поступове відновлення економіки з 2023 року

Укрінформ
Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові рейтинги України в іноземній та національній валюті, а також рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу в іноземній валюті з «Caa2» до «Caa3». Поступове відновлення економіки прогнозується з 2023 року.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт агентства.

Зазначається, що Moody's також змінило прогноз рейтингу на «негативний» і наголосило, що на цьому перегляд для можливого зниження, розпочатий 25 лютого 2022 року, завершено.

«Зниження рейтингів до "Caa3" зумовлене підвищеними ризиками стійкості державного боргу України через вторгнення росії, що йде до більш затяжного воєнного конфлікту, ніж спочатку очікувало агентство Moody's, що збільшує ймовірність реструктуризації боргу та збитків для приватних кредиторів», - пояснюють фахівці Moody's.

Як зазначає агентство, Україна за рахунок міжнародної фінансової підтримки змогла знизити безпосередні ризики ліквідності, проте пов'язане з цим значне зростання державного боргу, ймовірно, призведе до нестійкого стану в середньостроковій перспективі.

Читайте також: Moody's відкликає рейтинги всіх компаній рф

«Стурбованість стійкістю такого високого тягаря державного боргу може перешкоджати подальшому доступу до офіційного фінансування для обслуговування комерційного боргу. При рівні рейтингу "Caa3" Moody's очікує відновлення у разі дефолту, як правило, близько 65-80%», – йдеться у повідомленні.

Агентство наголошує, що негативний прогноз відображає високий ступінь невизначеності щодо того, як розвиватиметься вторгнення рф та якими будуть його кредитні наслідки. Більш затяжний воєнний конфлікт після вторгнення росії підтримуватиме дуже високі потреби у фінансуванні протягом тривалого періоду і призведе до подальшого збільшення боргового тягаря. Отже, відшкодування інвесторами у разі дефолту може бути нижчим за 65-80%, що відповідало б рейтингу нижче "Caa3", вважають у Moody's.

Верхні межі України в національній та іноземній валюті було знижено до "Caa2" з "Caa1". Розрив в один щабель між верхньою межею у місцевій валюті та суверенним рейтингом відображає низьку передбачуваність уряду та інститутів і підвищені внутрішні політичні та геополітичні ризики.

Читайте також: S&P знизило рейтинг росії через ризик дефолту

Агентство очікує, що реальний ВВП різко скоротиться приблизно на 35% у 2022 році з огляду на великі людські жертви, значні збитки виробничому потенціалу та інфраструктурі України, а також дуже велике переміщення населення. За оцінками агентства, на ті регіони, де тривають бойові дії або які окуповані російськими військами, до вторгнення припадало близько 20% ВВП України з огляду на концентрацію сільськогосподарської та промислової діяльності.

На думку фахівців Moody's, обстріли продовжать стримувати відновлення значної економічної активності до кінця року. Хоча вважають, що економіка почне поступово відновлюватися з 2023 року, вторгнення росії, ймовірно, призведе до деяких незворотних втрат ВВП, навіть якщо буде надано значну зовнішню підтримку для допомоги у відновленні.

Агентство додає, що більш затяжний воєнний конфлікт виснажуватиме фінансові ресурси уряду. При цьому Moody's оцінює потреби у фінансуванні цього року приблизно в $50 млрд (35% ВВП 2022 року) і прогнозує зростання держборгу приблизно до 90% ВВП з приблизно 49% на кінець 2021 року.

Читайте також: Світовий банк прогнозує цьогоріч падіння економіки України майже на 45%, росії – на 11,2%

Міжнародні фінансові інститути та інші донори виділили близько $38 млрд фінансової підтримки, з яких $5 млрд вже виплачено з початку вторгнення, що має покрити значну частину розрахункових потреб України у фінансуванні на 2022 рік. Відкриття рахунку у Міжнародному валютному фонді (МВФ) для спрямування донорських ресурсів на платіжний баланс та бюджетні потреби, включно з можливістю для країн передавати спеціальні права запозичення, призведе до подальшого збільшення фінансування, наголошується у повідомленні агентства.

Як повідомлялось, 24 лютого 2022 року росія продовжила військову агресію проти України, що почалася у 2014 році, та розпочала масовані бомбардування мирних українських міст та селищ. російські військові розв’язали масовий терор на тимчасово окупованих територіях. Збройні сили України та Сили територіальної оборони чинять запеклий опір російським загарбникам та завдають їм величезних втрат.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-