Країни Балтії припинили імпорт електроенергії з росії

Країни Балтії припинили імпорт електроенергії з росії

Укрінформ
Біржовий оператор Nord Pool 22 травня призупинив торги російською електроенергією від її єдиного імпортера у країнах Балтії – групи компаній Inter RAO.

Як повідомляє Укрінформ, про це повідомляє литовський національний мовник LRT.

Це означає, що потреба Литви в електроенергії задовольнятиметься за рахунок місцевого виробництва та імпорту через існуючі сполучення зі Швецією, Польщею і Латвією.

За даними литовського оператора системи передачі електроенергії Litgrid, імпорт із вищезгаданих країн минулого року становив загалом 83% всього імпорту електроенергії до країни, а закупівлі російської електроенергії в країні останніми роками знижувалися.

Читайте також: Українська біржа готова відкрити торгову секцію для експорту електроенергії

“Це важлива віха на шляху Литви до енергетичної незалежності. Це вираження нашої солідарності з Україною, що воює, тому що ми не можемо дозволити, щоб наші гроші фінансували російську військову машину», — сказав міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

Він додав, що Литва досягне повної енергетичної незалежності, коли забезпечить свої потреби за рахунок місцевого виробництва «зеленої» енергії та сама стане країною-експортером електроенергії.

Читайте також: Електроенергія з України може допомогти ЄС замістити 17% російського газу – Міненерго

Латвійські відповідальні установи та компанії поки що не прокоментували рішення Nord Pool, але деякі експерти повідомили Delfi, що перебої з подачею електроенергії з росії не повинні вплинути на енергетичний сектор країни. Оскільки зараз Латвія виробляє більше електроенергії, ніж споживає, а обсяг електроенергії, який постачається росією, є відносно малим.

В Естонії також підтвердили, що дочірня компанія Inter RAO Eesti більше не може працювати як продавець електроенергії в Естонії.

Фото: J. Stacevičiaus/LRT nuotr

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-