росія вирішила перетворити війну проти України на «зернову війну» - Бербок

росія вирішила перетворити війну проти України на «зернову війну» - Бербок

Укрінформ
Блокування росією українських морських портів, що унеможливлює вивезення зерна та інших продуктів харчування, може призвести до глобального голоду.

Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок, підсумовуючи результати зустрічі голів МЗС країн G7, яка проходила 13-14 травня, передає кореспондент Укрінформу.

«Ця війна вже давно перетворилась на глобальну кризу… росія свідомо вирішила перетворити війну проти України на зернову війну та поширила її на багато держав», - підкреслила Бербок.

За її словами, до 50 млн людей, насамперед в Африці та на Близькому Сході, можуть померти найближчими місяцями через брак харчів, тому що мільйони тонн зерна не можуть бути вивезені з українських портів через їх блокування росією. Ціни на продукти зростають скрізь у світі, і це створює «загрозу жорстокого голоду».

Читайте також: Україна шукає альтернативні маршрути для зерна: сушею, залізницею, через Дунай

Німецький політик наголосила, що ця ситуація є не побічним наслідком, а цілком свідомо обраним інструментом гібридної війни, яку веде росія, сподіваючись розколоти світову спільноту. При цьому використовується масова дезінформація, одним з наративів якої є те, що дефіцит зерна у світі є наслідком західних санкцій. Бербок закликала не вірити цій цьому, адже немає санкцій проти продуктів харчування, ліків, гуманітарної допомоги.

«Це – війна російського президента. Але ми маємо спільну глобальну відповідальність», - заявила вона.

За словами глави МЗС, G7 відіграє центральну роль у запобіганні глобальним наслідкам цієї війни. Водночас слід бути готовими, що боротьба з цією глобальною кризою буде «гонкою на довгу дистанцію».

Міністри закордонних справ G7 за результатами своєї зустрічі ухвалили окрему заяву на тему глобальної продовольчої безпеки наслідків загарбницької війни росії проти України. Вони висловили сподівання на підтримку Групи ООН з реагування на глобальні кризи, Глобальний альянс за продовольчу безпеку для розв'язання проблеми. Міністри також вирішили створити механізм швидкого реагування на кризу, щоб захистити найуразливіші верстви населення в країнах, що розвиваються.

Читайте також: Україна пропонує G7 створити організацію країн-експортерів зерна

Як повідомлялося, через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапили 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку та неминуче матиме наслідком світову продовольчу кризу і зростання інфляції.

Фото: ALT

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-