У НБУ розповіли, чи довіряють українці гроші банкам під час війни

У НБУ розповіли, чи довіряють українці гроші банкам під час війни

Інфографіка
Укрінформ
Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну обсяги гривневих коштів фізичних і юридичних осіб в банках зросли на 21,3% і 2,7% відповідно.

Про це повідомляє Національний банк України в Телеграмі, передає Укрінформ.

«Ми порівняли оперативні дані станом на 29 квітня з цифрами на початок року та на початок війни й отримали такі результати. Обсяги гривневих коштів фізичних осіб відчутно зросли в обох випадках. Невеликий відплив коштів у перші два місяці року через інформаційний тиск компенсувався зростанням депозитів у березні. Кошти юридичних осіб із початку року зменшилися, переважно це відбулося через подальші виплати зарплат за одночасного зменшення виручки. Водночас упродовж двох місяців війни у цій категорії ми бачимо зростання», — йдеться в повідомленні.

Так, обсяг гривневих коштів фізичних осіб із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну збільшився на 21,3%, юридичних осіб — на 2,7%.

Загалом обсяг коштів станом 29 квітня зріс на 74 млрд грн у еквіваленті (за коштами юридичних та фізичних осіб в усіх валютах за фіксованим курсом) порівняно з початком війни.

«Висока довіра клієнтів забезпечує банківському сектору стабільно високий рівень ліквідності, незважаючи на воєнні ризики, що є запорукою його стійкості та надійності», — підкреслюють в НБУ.

Читайте також: Банки песимістично оцінюють подальшу динаміку зростання обсягів капіталу

Як повідомлялося, за минулий тиждень кількість вкладників у військові облігації серед громадян та бізнесу зросла на понад 30 тис. - з 11,8 тис. до 43,3 тис. Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Міністерство фінансів України провело 27 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету понад 55,2 млрд грн, близько 144,1 млн дол. США та 176,5 млн євро.

Фото: psm7.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-