Порти країн Балтії найбільш перспективні для експорту українського зерна – Мінагрополітики

Порти країн Балтії найбільш перспективні для експорту українського зерна – Мінагрополітики

Укрінформ
У плані експорту зернових найбільш перспективними виглядають порт у Клайпеді (Литва) та три порти в Латвії. Уряд наразі займається питанням логістики українського зерна.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає Укрінформ.

«Щодо експорту українського збіжжя через іноземні порти, то найбільш перспективними наразі виглядають балтійські — Клайпедський та три порти в Латвії. Вони значно потужніші за польські, з більш розвиненою інфраструктурою. Вони готові працювати з українським зерном, тим більше, що зараз вони втратили транзит з білорусії та росії. Головне питання, над яким ми всі разом працюємо, - як туди доїхати», - зазначив міністр.

Він передбачає, що за кілька місяців українські експортери зіткнуться з певними проблемами в румунських портах, які нараз допомагають Україні з експортом збіжжя.

«Зараз нам допомагає той факт, що наприкінці сезону порти мало завантажені. А ось улітку з румунським напрямком почнуться нюанси», — сказав Сольський.

Міністр пояснив, що за два місяці «піде румунська озима пшениця, ячмінь, піде болгарська, сербська, угорська продукція від місцевих фермерів. Очевидно, що почнеться висока конкуренція, яка ускладнить нам можливості через зрозумілі речі: ми не зможемо попросити уряди цих країн, щоб вони відставили в бік місцевих підприємців і продовжували обслуговувати тільки нас».

Читайте також: За площею посівів Україна цього року відстає на 20-30% — Мінагрополітики

Як повідомляв Укрінформ, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО), станом на початок травня близько 25 млн тонн зерна застрягли в Україні, оскільки його неможливо вивезти через блокування росією морських портів та проблеми з інфраструктурою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-