Світові ціни на продукти трохи знизилися після рекордного стрибка

Світові ціни на продукти трохи знизилися після рекордного стрибка

Укрінформ
Світові ціни на продовольчі товари дещо знизилися в квітні після значного стрибка попереднього місяця.

Про це повідомляє АгроПортал з посиланням на Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (FАО), передає Укрінформ.

Як зазначається, у квітні 2022 року індекс продовольчих цін FАО в середньому становив 158,5 пункту, що на 0,8% менше рекордного максимуму, досягнутого в березні. Індекс, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на кошик продовольчих товарів, залишився на 29,8% вищим, ніж у квітні 2021 року.

Читайте також: Однією з цілей росії є глобальна продовольча криза - Кислиця

Індекс цін на рослинну олію FАО знизився на 5,7% в квітні, втративши майже третину зростання, зареєстрованого в березні, оскільки нормування попиту спричинило зниження цін на пальмову, соняшникову та соєву олії. Невизначеність щодо наявності експорту з Індонезії, провідного світового експортера пальмової олії, спричинило подальше зниження міжнародних цін.

Індекс цін на зернові FАО у квітні знизився на 0,7% внаслідок зниження світових цін на кукурудзу на 3%. Міжнародні ціни на пшеницю зросли на 0,2%. На них дуже вплинуло тривале блокування портів в Україні та занепокоєння щодо умов посіву в США, але стримали більші поставки з Індії та вищий, ніж очікувалося, експорт з рф. Міжнародні ціни на рис зросли на 2,3% порівняно з березнем.

Читайте також: Агресія рф посилює ризики глобального голоду - Штати в ООН

Тим часом індекс цін на цукор FАО зріс на 3,3%, підкріплений вищими цінами на етанол і занепокоєннями щодо повільного початку збору врожаю 2022 року в Бразилії.

Індекс цін на м’ясо FАО зріс на 2,2% порівняно з попереднім місяцем, встановивши новий рекорд, оскільки ціни зросли на м’ясо птиці та великої рогатої худоби. На ціни на м’ясо птиці вплинули перебої в експорті з України та зростання спалахів пташиного грипу в Північній півкулі. Натомість ціни на баранину були в середньому дещо нижчими.

Індекс цін на молочну продукцію FАО також підвищився на 0,9% через постійну недостатність світових поставок, оскільки виробництво молока в Західній Європі та Океанії нижче сезонного рівня. Найбільше зросли світові ціни на вершкове масло під впливом зростання попиту, пов’язаного з поточним дефіцитом соняшникової олії та маргарину.

Як повідомлялося, розв’язана росією війна проти України справляє в цілому негативний вплив на ситуацію на глобальному ринку продовольства, адже значно скорочує експорт зернових культур з України. Зокрема, в українських портах рф вже заблокувала десятки комерційних кораблів із уже відвантаженим зерном, яким загарбники не дозволяють вийти в море.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-