Україна і Японія підписали кредитну угоду на $100 мільйонів

Україна і Японія підписали кредитну угоду на $100 мільйонів

Укрінформ
Україна отримає від Японії кредит на суму $100 млн на політику розвитку у сфері надзвичайного економічного відновлення та грант $2,3 млн на зміцнення системи охорони здоров'я та медицини.

Про це повідомляє Урядовий портал, передає Укрінформ

«Між урядом України та урядом Японії підписано Угоду щодо кредиту Японського агентства міжнародного співробітництва на політику розвитку в сфері надзвичайного економічного відновлення та гранту на зміцнення системи охорони здоров'я та медицини в Україні», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в межах угоди Японія надасть Україні кредит у розмірі 100 млн доларів США на пільгових умовах. Термін погашення кредиту – 30 років, у тому числі пільговий період – 10 років; процентна ставка – 1% річних.

Читайте також: Японія збільшить допомогу Україні до $300 мільйонів

Кошти будуть спрямовані на стабілізацію ситуації в Україні, зокрема для забезпечення першочергових соціальних, гуманітарних видатків, видатків на охорону здоров’я, підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Водночас грантова допомога у розмірі приблизно 2,3 млн доларів буде спрямована на закупівлю медичного обладнання.

Проєкт міжурядової угоди схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України 15 квітня 2022 р., а також визначено домовленості та основні напрями залучення кредиту Японського агентства міжнародного співробітництва з метою реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку системного проекту «Друга позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення». Повноваження на підписання Угоди надано Надзвичайному і Повноважному Послу України в Японії Сергію Корсунському.

Читайте також: Німеччина та Японія і надалі надаватимуть допомогу Україні у боротьбі з рф

Як повідомлялося, міністр фінансів України Сергій Марченко підписав кредитну угоду з урядом Канади про надання Україні 500 млн канадських доларів на пільгових умовах терміном на 10 років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-