Україна і надалі дотримуватиметься заклику ЄС щодо реалізації Зеленої угоди – Шмигаль

Україна і надалі дотримуватиметься заклику ЄС щодо реалізації Зеленої угоди – Шмигаль

Укрінформ
Після війни Україна, як і раніше, дотримуватиметься заклику ЄС щодо реалізації Зеленої угоди.

Про це йдеться у колонці Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля для видання The Economist, переклад якої оприлюднено на Урядовому порталі.

«Енергетичний сектор також зазнав збитків на мільярди доларів. У 2021 році Україна була серед країн, які дослухалися до заклику ЄС щодо реалізації Зеленої угоди. У процесі нашого відновлення ми й надалі слідуватимемо цій політиці», - написав Шмигаль.

За його словами, фокусом буде підтримка атомних, гідро-, сонячних та вітрових електростанцій. Чесна трансформація вугільних регіонів триватиме.

Енергетична незалежність для України неможлива без значного збільшення видобутку газу. «Згідно з урядовим планом, інвестиції державних і приватних компаній зможуть допомогти забезпечити таку незалежність за три-п'ять років», – додав Прем'єр.

Читайте також: Єврокомісія пропонує скасувати мита на український експортШмигаль

Як повідомлялося, у грудні 2019 року новий склад Єврокомісії під керівництвом Урсули фон дер Ляєн вперше представив в Європарламенті проєкт Зеленої угоди ЄС, яка пізніше була підтримана Європейською радою на рівні глав держав та урядів країн ЄС. Цей «зелений» курс передбачає перетворення Європи на кліматично нейтральний континент до 2050 року. Така мета досягатиметься за рахунок масштабної «зеленої трансформації», включаючи технологічний розвиток промисловості, інноваційні підходи до зниження обсягів шкідливих викидів, підвищення енергоефективності, запровадження циркулярної економіки, пошук поновлювальних та нових джерел енергії, наприклад, водневих технологій, які мають прийти на заміну традиційним вуглецевим енергетичним ресурсам.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-