Німеччина допоможе Україні експортувати зерно

Німеччина допоможе Україні експортувати зерно

Укрінформ
Федеральний уряд Німеччини хоче гарантувати, щоб Україна могла продовжувати вирощувати зерно та доставляти його світу, незважаючи на війну.

Про план повідомляє Handelsblatt, передає Укрінформ.

«Федеральний уряд планує «зерновий міст», - інформує ЗМІ з посиланням на джерела в уряді.

Вивезення цьогорічного сільськогосподарського врожаю з України планується за допомогою залізничного транспорту - дочірнього підприємства Deutsche Bahn AG з вантажних перевезень, DB Cargo. Таким чином хоча би частково можна буде компенсувати неможливість застосування морського транспорту.

«Як представник залізничного транспорту, я налаштований на те, щоб 20 мільйонів тонн зерна могли бути відвантажені, щоб запобігти глобальній продовольчій катастрофі, голоду», – сказав парламентський державний секретар у Міністерстві транспорту ФРН Міхаель Теурер.

Він підтвердив, що ведуться переговори з українською залізницею та іншими європейськими залізницями, такими як залізниці в Польщі, Чехії, Словаччині та Румунії.

Читайте також: Скільки втратить Україна врожаю зернових через війну - прогноз британської розвідки

У рамках федерального уряду вже відбувається координація для забезпечення фінансування. Слід зауважити, що залізничний транспорт значно дорожчий за морський, який Україна зазвичай використовує для експорту зерна. Утім, наразі Україна не може використовувати для експорту свої порти.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Мінагрополітики України, війна в Україні вже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін.

Фото: Deutsche Bahn AG

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-