Опалювальний сезон 2022/2023 Україна пройде без російських енергоносіїв

Опалювальний сезон 2022/2023 Україна пройде без російських енергоносіїв

Укрінформ
Наступний опалювальний сезон Україна пройде без будь-яких російських енергоносіїв.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міненерго у Фейсбуці.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, перше, що треба зробити, – зупинити війну, а для того, щоб її зупинити, потрібно перекрити росії вентиль її фінансування.

«Це можна зробити, перекривши вентиль її фінансування. Для цього ЄС потрібно відмовитися від купівлі російських енергоресурсів. Ембарго на імпорт вугілля – перший, але недостатній крок. Це лише 4 млрд євро, між тим як газ та нафтопродукти коштують більше 87 млрд євро на рік для Європи», – зазначив Галущенко.

Одним із засобів позбутися енергетичної залежності від росії також стане експорт української електроенергії до європейських країн, який ми зможемо розпочати завдяки об’єднанню з ENTSO-E, переконаний міністр енергетики України.

«Але завданням №2 є забезпечення стабільного проходження наступного опалювального сезону – 2022/2023. Він буде відрізнятися від всіх попередніх. Не тільки для України, але й для всієї Європи. Наступний опалювальний сезон Україна пройде без будь-яких російських енергоносіїв», – підкреслив він.

Адже навіть транзит газу Україною росіяни використовують для шантажу: «У період найбільшого зростання цін на ринках Європи у жовтні-грудні середньомісячний транзит газу з рф до ЄС був на 17% нижчим, ніж у січні-серпні. Це ще раз довело, що газогони, які будує рф, мають не економічну мету».

Галущенко наголосив, що цього опалювального сезону Україна вже диверсифікувала постачання вугілля – більш ніж половина імпортованого під час ОЗП 2021/2022 вугілля надійшла морем – з листопада 2021 року надійшло 18 суден (1,424 млн тонн).

«На наступний сезон – будемо відпрацьовувати логістику вже у плановому режимі. Крім цього, разом з нашими західними партнерами розробляємо механізми диверсифікації джерел та постачання енергоносіїв до Європи», – додав міністр.

Читайте також: Галущенко сказав, що допоможе Європі подолати енергозалежності від росії

Як повідомлялося, 12 квітня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про успішне завершення опалювального сезону: у сховищах залишилося 9 млрд куб. м газу, а на складах – 1 млн т вугілля.

Повідомлялося також, що Україна намагається переконати західних союзників перенести частину обсягів газопостачання з Північного потоку-1 до українського газогону.

24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-