МВФ працює над створенням спецрахунку для України

МВФ працює над створенням спецрахунку для України

Укрінформ
Міжнародний валютний фонд працює над створенням для України спеціального рахунку під своїм адмініструванням, який забезпечить надходження позиків і грантів для країни, що зараз потерпає від розв’язаної росією війни.

Це підтвердив у четвер під час брифінгу у Вашингтоні директор пресофісу Фонду Джеррі Райс, передає власний кореспондент Укрінформу.

«На прохання деяких членів… зараз ми працюємо над пропозицією для нашої Виконавчої ради створити те, що ми називаємо рахунком під адмініструванням МВФ (IMF’s Administered Account – англ.) в інтересах України», – зазначив Райс.

За словами представника Фонду, цей рахунок стане механізмом, який забезпечить надходження позик і грантів від зацікавлених донорів, «щоби допомогти Україні подолати надзвичайну кризу, яка постала зараз перед нею».

Райс нагадав, що на початку березня Виконавча рада МВФ схвалила виплату 1,4 млрд дол. в межах Інструменту швидкого фінансування (RFI), які були виділені негайно, з урахуванням економічної ситуації в Україні в умовах війни. Пакет допомоги має на меті допомогти Україні задовольнити нагальні потреби у фінансуванні та пом’якшити наслідки війни для національної економіки.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні глава НБУ Кирило Шевченко зустрівся з представниками МВФ. Сторони обговорили економічну ситуацію в Україні й шляхи консолідації міжнародних зусиль. При цьому порушувалося питання щодо необхідності створення спеціального рахунку під адмініструванням МВФ для України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-