Для імпорту газу в Україну створили ще один гарантований маршрут

Для імпорту газу в Україну створили ще один гарантований маршрут

Укрінформ
Оператор газотранспортних систем України (ОГТСУ) та оператор ГТС Польщі Gaz System S.A. домовилися про запровадження гарантованих потужностей для імпорту газу з 6 березня.

Про це повідомляє пресслужба ОГТСУ у Телеграмі, передає Укрінформ.

Зазначається, що це дає змогу фізично імпортувати газ з Польщі, в тому числі з LNG-терміналу, на гарантованій основі.

В ОГСУ наголошують, що за відсутності транзиту учасники українського ринку зможуть отримувати газ з трьох напрямків: Польща, Угорщина та Словаччина. На аукціонах з розподілу потужностей в польсько-українському напрямку пропонуватимуться короткострокові продукти “протягом доби” та “на добу наперед”, які не були законтрактовані раніше доступними довшими продуктами (річна, квартальна, місячна потужність).

“Останні місяці Оператор ГТС України наполегливо працював над створенням маршрутів для імпорту газу, щоб гарантувати необхідний ресурс газу для України за будь-яких сценаріїв. Сьогодні це є критичним питанням виживання країни”, - зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Зазначається, що в середньому Україна споживає 100-120 млн куб м газу на добу. За останні три місяці Оператор ГТС України уклав угоди з операторами ГТС суміжних систем, які збільшили потужності для імпорту газу до понад 50 млн куб м на добу , що становить приблизно половину від потреб країни у газі.

Як повідомляв Укрінформ, з 4 березня припинено розподіл потужності та підтвердження номінацій / реномінацій з метою експорту природного газу з України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-