Рада ухвалила закон про легалізацію криптовалюти з пропозиціями Президента

Рада ухвалила закон про легалізацію криптовалюти з пропозиціями Президента

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила з пропозиціями Президента закон стосовно правового регулювання сфери віртуальних активів.

Як повідомляє Укрінформ, відповідний законопроєкт (№3637) в цілому підтримали 272 народні депутати.

Документ визначає правовий режим віртуальних активів, учасників ринку віртуальних активів, їхні права та обов’язки, послуги з обміну віртуальних активів.

Очільник держави пропонував, зокрема, віднести регулювання обігу віртуальних активів до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, адже створення нового органу, як це було передбачено проголосованим законом, потребує значних видатків з держбюджету.

Тепер закон визначає повноваження у сфері обороту віртуальних активів як Національного банку України, так і Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Крім того, згідно з документом, в Україні створять Державний реєстр постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів.

Читайте також: Зеленський повернув до Ради закон про криптовалюту зі своїми пропозиціями

Очікується, що надання віртуальним активам юридичного статусу стимулюватиме розвиток нової індустрії в правовому полі держави та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету за рахунок податків.

«Українці зможуть токенізувати права власності та отримають судовий захист прав на віртуальні активи. А міжнародні криптобіржі легально вестимуть діяльність на території України», - зазначено у пояснювальній записці.

Як повідомлялось, законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи» був ухвалений у першому читанні у грудні 2020 року, в другому читанні - у вересні 2021 року. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-