Зарезервували 20 мільярдів на цей рік: Верещук про доступну іпотеку для ВПО-бюджетників

Зарезервували 20 мільярдів на цей рік: Верещук про доступну іпотеку для ВПО-бюджетників

Ексклюзив
Укрінформ
У державному бюджеті на 2022 рік зарезервовано 20 мільярдів гривень для надання доступної іпотеки внутрішньо переміщеним особам, які працюють у бюджетній сфері.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповіла віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Попри економічні складнощі, цей рік має стати роком надання житла для внутрішньо переміщених осіб... 20 мільярдів гривень зарезервував бюджет для Мінекономіки на фінансування доступної іпотеки для ВПО-бюджетників: державних службовців, вчителів, лікарів тощо", - сказала Верещук.

Вона додала, що доступна іпотека для придбання житла, наприклад, на Донеччині та Луганщині, буде стимулом для залучення в регіон кваліфікованих кадрів.

Також вона зауважила, що на поточний рік заплановано 113,6 млн грн субвенції держбюджету місцевим бюджетам у рамках програми 70/30, де 30% житла для ВПО фінансується з місцевого та 70% - з державного бюджету. На ці кошти планується поповнити фонди тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб на 342 об’єкти нерухомості.

"Наприкінці минулого року розподілено субвенцію для місцевих бюджетів у розмірі 283 млн гривень на поліпшення житлових умов для ВПО-ветеранів, які дістали поранення й інвалідність під час захисту держави. На 2022 рік бюджетом Мінветеранів передбачено понад 5 мільярдів гривень на житло для ветеранів з-поміж внутрішньо переміщених осіб", - додала Верещук.

Читайте також: Мінреінтеграції доопрацює з експертами законопроєкт про перехідний період - Верещук

Щодо міжнародної допомоги, то передусім міністр розраховує на Німеччину і Туреччину.

"Уряд ФРН допомагатиме з фінансуванням пільгових іпотечних кредитів для ВПО, що до кінця 2022 року може забезпечити житлом близько 680 сімей. Уряд Туреччини профінансує будівництво 500 квартир для вимушених переселенців з Криму", - сказала Верещук.

Вона наголосила, що житло для внутрішньо переміщених осіб – це пріоритет у порядку денному реінтеграції.

Як повідомляв Укрінформ 26 січня, Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснив черговий відбір переможців з-поміж кандидатів на отримання кредиту в рамках проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», який реалізується урядом України за підтримки уряду Німеччини.

Верховна Рада 2 грудня 2020 року ратифікувала угоду між урядом України і урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW на надання пільгових кредитів для придбання житла внутрішньо переміщеними особами. Ця угода дозволить ВПО отримати пільгові кредити на придбання житла на суму близько приблизно 40 тисяч євро в гривневому еквіваленті строком на 20 років під пільгові умови – 3 % річних.

Протягом 2021-2022 років цей проєкт дозволить забезпечити постійним житлом щонайменше 680 сімей або 1768 переселенців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-