Мінреінтеграції доопрацює з експертами законопроєкт про перехідний період - Верещук

Мінреінтеграції доопрацює з експертами законопроєкт про перехідний період - Верещук

Укрінформ
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує доопрацювати законопроєкт "Про засади державної політики перехідного періоду" разом з українським та міжнародними експертами.

Як передає Укрінформ, про це повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у Телеграмі.

"Нещодавно на круглому столі в Харкові обговорювали перехідну юстицію з науковою спільнотою та громадським сектором. Дослухалась до думки правників-спеціалістів і прийняла рішення звернутись до уряду з проханням дати можливість команді Мінреінтеграції доопрацювати законопроєкт про перехідний період", - написала Верещук.

Вона додала, що у контексті доопрацювання йдеться про положення щодо кримінальної відповідальності, люстрації, права на правдиву інформацію, конвалідації та статусу Криму.

"У доопрацюванні законопроєкту дуже розраховую на підтримку та допомогу з боку національної та міжнародної експертної спільноти", - зауважила Верещук.

Віцепрем’єр-міністр нагадала, що урядовий проєкт закону № 5844 «Про засади державної політики перехідного періоду», який зареєстрували у Верховній Раді на початку серпня 2021 року, за пів року так і не потрапив у порядок денний.

"Причиною тому є: по-перше, низка критичних зауважень від Венеційської комісії, а, по-друге, недостатня підтримка поточної редакції проєкту з боку депутатського корпусу. Дійсно, в ході консультацій і народні депутати, і наші міжнародні партнери висловлювались на користь доопрацювання закону", - зауважила Верещук.

Вона також звернула увагу, що закон про перехідний період потрібен як базовий, до якого буде прив’язано прийняття низки інших нормативних актів щодо колаборантів, амністії, конвалідації тощо.

Як повідомляв Укрінформ, торік у серпні Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №5844 щодо державної політики перехідного періоду на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Так, проєктом закону пропонується закріпити на рівні закону визначення Російської Федерації як держави-агресора та держави-окупанта.

Читайте також: Для абітурієнтів з окупованих територій діятимуть квоти – Верещук

Законодавча ініціатива також передбачає визначення базових засад (“червоних ліній”) деокупації та реінтеграції, уніфікування підходів як щодо тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, так і щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, адже ці території є тимчасово окупованими, на яких діють окупаційні сили та окупаційні адміністрації Російської Федерації.

Окрім цього, законопроєктом пропонується запровадити терміни «перехідна юстиція», «конвалідація», «тимчасова окупація», «окупаційні сили та окупаційні адміністрації Російської Федерації», «політико-дипломатичні та санкційні заходи», «контактна лінія», «сталий мир», «реінтеграція тимчасово окупованих (деокупованих) територій та їх мешканців».

Законопроєктом також передбачається запровадження елементів перехідної юстиції, зокрема, відповідальність за правопорушення, пов’язані з тимчасовою окупацією, обмеження щодо обрання та призначення на посади громадян України, які були долучені до діяльності окупаційних сил та окупаційних адміністрацій Російської Федерації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-