Торгівля між Україною і Польщею цьогоріч перевищить $10 мільярдів - посольство

Торгівля між Україною і Польщею цьогоріч перевищить $10 мільярдів - посольство

Укрінформ
За результатами 2021 року обсяг торгівлі між Україною та Польщею вперше перетне рекордну позначку в 10 мільярдів доларів.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу сказав керівник відділу з економічних питань посольства України в Польщі Ігор Баранецький.

“Торгівля України з Польщею не лише вийшла на доковідний рівень, а й матиме рекордні показники. За результатами цього року двостороння торгівля товарами перевищить $10 млрд, а разом з послугами цей показник сягне позначки $11 млрд”, - підкреслив Баранецький.

За його словами, вперше після вступу Польщі до ЄС у 2004 році для України сформувалося позитивне сальдо у торгівлі з цією країною.

Таким чином, у 2021 році Польща впевнено закріпилася на позиції другого найбільшого торговельного партнера та експортного ринку України, поступаючись лише Китаю. Вона також увійшла до ТОП-5 імпортерів української аграрної продукції. У загальному обсязі частка сільськогосподарської продукції зараз наближається до $2 млрд. При цьому баланс у цьому секторі є практично рівним.

“У сільському господарстві є простір для розвитку. Важливо зрозуміти, що запорукою взаємного успіху є не конкуренція між собою, а кооперація у боротьбі за треті ринки”, - підкреслив Баранецький.

Він також поінформував, що в цьому році обсяг польських інвестицій в Україні вперше перевищив $1 млрд, причому вже у першому півріччі. Водночас зростають українські інвестиції в польську економіку. Зокрема, кількість польських фірм з українськими засновниками, співвласниками та капіталом влітку цього року перевищила 20 тис. і наближається до 25% від загального числа компаній з іноземним капіталом у РП. Радник посольства України висловив переконання, що за результатами цього року їх кількість сягне 22-23 тисяч.

Серед найбільших викликів для двосторонніх економічних відносин дипломат назвав логістику. Утім, відзначив він, у бюджеті на 2022 рік закладено кошти на покращення інфраструктури на кордоні.

Крім того, проблемою є постійний брак дозволів для українських міжнародних перевізників (наша країна просить у Польщі 200 тис. таких дозволів, а отримує лише 160 тис.). “Тривають складні переговори. Головне усвідомити: це питання для України дуже чутливе, адже спільний кордон - це не лише кордон з Польщею, але і з ЄС. Тож питання доступу на польський ринок і забезпечення вільного транзиту до інших країн-членів ЄС потрібно розділяти”, - констатував Баранецький

На його переконання, завданням України є “максимально, у кожній дрібниці логістично інтегруватися до ЄС”.

“На жаль, у нас немає розкоші вибору, який мають деякі інші країни: після 2014 року будь-яка позаблоковість, нейтральність чи багатовекторність вже не для України. Наше завдання - змістити межу цивілізованої й заможної Європи з польсько-українського кордону на українсько-російський кордон”, - резюмував український дипломат. Він також зауважив, що ще одне завдання полягає в тому, аби за 2-3 роки ввійти до ТОП-10 найбільших торговельних партнерів Польщі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-