Нафта дорожчає через поширення нового COVID-штаму

Нафта дорожчає через поширення нового COVID-штаму

Укрінформ
Ціни на нафту підвищуються у понеділок, 29 листопада, після обвалу за підсумками попередньої сесії. Зростанню цін сприяють очікування, що група ОПЕК+ може призупинити збільшення видобутку у відповідь на появу штаму коронавірусу Omicron.

Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість бареля січневої нафти Brent до 9:15 за Києвом становила $74,44 (+3,98%). Барель січневої нафти WTI торгувався за $71,23 (+4,52%). Попередні торги з еталонів завершилися на рівні $72,72 і $68,15 відповідно.

Обвал цін, зафіксований 26 листопада, виявився найбільшим добовим падінням із квітня 2020 р., оскільки новий варіант коронавірусу налякав інвесторів на фінансових ринках. Є побоювання, що новий штам може зірвати відновлення світової економіки та цим обрушити попит на нафту. Це також посилило побоювання, що у I кварталі може збільшитися надлишок пропозиції.

У п'ятницю міністр охорони здоров'я Південноафриканської Республіки Джо Фаала повідомив журналістам про швидке розповсюдження у деяких регіонах країни нового варіанту коронавірусної інфекції, який отримав позначення B.1.1.529. Його було виявлено також у сусідній Ботсвані, додав Фаала. Пізніше випадки інфікування новим штамом було виявлено у двох туристів, які повернулися з африканських країн до Гонконгу та Ізраїлю.

Варіант Omicron поширився у неділю, і нові випадки зараження були виявлені в Нідерландах, Данії та Австралії, хоча багато країн ввели обмеження на поїздки.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що поки не ясно, чи є Omicron, вперше виявлений на півдні Африки, більш заразним чи небезпечнішим, ніж інші штами COVID.

Згідно з джерелами та документами ОПЕК+, підписанти однойменної угоди відклали технічні зустрічі до кінця цього тижня, щоб дати собі більше часу для оцінки впливу Covid-Omicron на попит та ціни на нафту. Зокрема засідання Спільного міністерського комітету з моніторингу ОПЕК (JMMC) було перенесено з вівторка на четвер. Профільні міністри ОПЕК+ також зберуться у четвер, коли, ймовірно, буде оголошено політичне рішення про те, чи слід коригувати свій план збільшення видобутку на 400 тис. бар./добу у січні та далі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-