Кораблі з вугіллям прибудуть в Україну у листопаді-грудні - Шмигаль

Кораблі з вугіллям прибудуть в Україну у листопаді-грудні - Шмигаль

Укрінформ
Очікується, що сім кораблів із вугіллям прибудуть в Україну до кінця цього місця або на початку наступного, тому проблем із проходженням опалювального сезону не буде.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на брифінгу за результатами робочої поїздки до Тернопільської області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми очікуємо, що до кінця цього місяця або на початку наступного місяця вугілля в Україні вже буде. І, в принципі, ми вийдемо на стандартні параметри, але і зараз нам достатньо тієї потужності, якою володіє Україна. У нас базу забезпечує атомна генерація, яка працює у більшій потужності, ніж минулі осінньо-зимові періоди. У нас є наша гідрогенерація, вітрогенерація працює. Сонячна навіть зараз вже дає свою частинку. Працюють у київському енерговузлі ТЕЦ на газі підняті, але це технологічні питання. Тобто, в принципі, зараз енергосистема Україна збалансована і повністю забезпечена електроенергією», - сказав Шмигаль.

За його словами, ті випадки, коли десь в окремих населених пунктах світло вимикається на годину або дві, – це робочі моменти ремонтів. Це планово, тому відповідна інформація є на сайті Міненерго. «Там на кожен день кожне обленерго подає план ремонтів, які відбуваються у тих або інших населених пунктах. З цим можна наперед ознайомитися», - сказав Прем’єр-міністр.

Президент Володимир Зеленський раніше наголошував, що це вугілля дозволить повністю закрити потреби енергетиків до кінця року. У разі потреби до українських портів прийдуть ще судна з цим паливом, що дозволить розв'язувати проблему з його дефіцитом.

Як повідомляв Укрінформ, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що запаси вугілля на ТЕС країни наразі складають 49,84%, або 378 тис. тонн, від запланованого гарантовного обсягу.

Уряд разом із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до 15 листопада проведуть позапланові перевірки компаній-власників ТЕС і ТЕЦ щодо забезпечення ними гарантованих запасів палива.

Для стабільного проходження опалювального сезону 2021-2022 років для балансування енергосистеми будуть залучати енергоблоки теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей, що працюють на газі.

У листопаді очікується постачання на теплоелектростанції близько 1,9 млн т вугілля: 1,4 млн т українського видобутку та 500 тис. т імпортованого з Польщі, США і Казахстану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-