«Фермерський» закон сприятиме балансу в розвитку агровиробників – депутат

«Фермерський» закон сприятиме балансу в розвитку агровиробників – депутат

Укрінформ
Закон №1788-ІХ про стимулювання діяльності фермерських господарств, підписаний Президентом Володимиром Зеленським, сприятиме дотриманню балансу між розвитком малих та великих агровиробників, а також забезпечить їм необхідну фінансову підтримку.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів народний депутат, голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко.

«Десятки років ставки робились на великі агрохолдинги, яким із державного бюджету виділяли колосальні суми у вигляді субсидій, дотацій та різного роду кредитів. В той час малі та середні фермерські господарства залишалися без належної уваги. Закон № 1788-ІХ має на меті вирішити цю проблему та забезпечити учасників ринку абсолютно рівним правами», - наголошує нардеп.

Тепер, відповідно до ухваленого Радою закону, українським фермерським господарствам у перші три роки після створення надається допомога коштом державного або місцевих бюджетів. Розраховувати на підтримку можуть новостворені фермерські садиби, сімейні фермерські господарства та ті, які розташовані в гірських населених пунктах.

Також фермерам, які мають статус сімейного фермерського господарства, держава надаватиме додаткову державну підтримку. Це стосується, зокрема, сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Читайте також: Одне фермерське господарство може отримати до 5 мільйонів компенсації за рік – Мінагро

Втім, як підкреслює народний депутат, грошову допомогу від держави отримають не всі, а лише ті фермерські господарства, якими керує особа у віці до 35 років.

«Весь світ своїм прикладом довів, що сильний фермер є каталізатором створення середнього класу у регіонах, а середній клас – це базис країни. Тепер Кабмін щорічно передбачатиме у проєкті державного бюджету кошти на підтримку фермерських господарств, сприяючи розвитку цієї сфери», - зауважив Устенко.

За його словами, яскравим прикладом у цій сфері є Німеччина; в західній частині країни на фермерські господарства припадає близько 93% підприємств, які обробляють близько 85% сільськогосподарських угідь.

Тамтешній уряд здійснює заходи соціальної підтримки, долучається до співпраці з міжнародними сільськогосподарськими фондами та підтримує новостворені господарства й молодих фермерів.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» №1788-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 24 вересня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-