Одне фермерське господарство може отримати до 5 мільйонів компенсації за рік – Мінагро

Одне фермерське господарство може отримати до 5 мільйонів компенсації за рік – Мінагро

Укрінформ
В Україні працює державна програма компенсації кредитів фермерам. Одне фермерське господарство може отримати до 5 млн грн компенсації за рік.

Як передає Укрінформ, про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телеканалу "Дом". 

"Дійсно, функціонує державна програма підтримки насамперед дрібних і середніх фермерів. Тому що підтримка не може бути понад 5 млн грн на рік. Це на підприємства до 2-3 тис. гектарів. Кредити можна брати і на операційні цілі, на виробничі витрати і на інвестиції", — зазначив він.

Головний критерій — одержувачі кредитів повинні мати статус сільгоспвиробників, тобто дійсно бути фермерами.

"Також держава компенсує півтори облікові ставки НБУ. Тобто, враховуючи останню облікову ставку, це буде 11-12%. А фермер, сільгоспвиробник оплатить не більше 5%, які залишаються. Це головна мета. Якщо ви фермер, ви отримуєте підтримку не більше 5 млн грн, і для вас повинна бути кінцева вартість близько 5% в гривні", — додав Висоцький.

Читайте також: Мінагро: 70-90% місцевих бюджетів формуються з платежів агропідприємств

Пріоритет держави — підтримка садівництва та тваринництва, проте допомогу можуть отримати й інші фермери. Для цього їм потрібно звернутися до банку і заповнити відповідну форму. "Щоб зробити сервіс зручним, ми цю програму реалізуємо через банки. Тобто фермеру треба просто звернутися до найближчого відділення банку, в якому він обслуговується. Там стандартна форма, в більшості випадків в банку допоможуть її заповнити, її підписати, і потім банки подають реєстр у міністерство. Ми виплачуємо компенсацію, і гроші безпосередньо приходять на рахунок фермера. Тому це зроблено максимально зручно", — зазначив заступник міністра.

Як відомо, зараз у програмі підтримки фермерів беруть участь 37 українських банків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-