Угоду про «спільне небо» з Україною імплементують негайно – президентка Єврокомісії

Угоду про «спільне небо» з Україною імплементують негайно – президентка Єврокомісії

Укрінформ
Угода про спільний авіаційний простір між ЄС і Україною підписана від імені всіх 27 країн ЄС, тож обидві сторони, починають дотримуватися її негайно.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції за підсумками саміту ЄС-Україна у Києві, відповідаючи на запитання щодо можливості затримок у ратифікації угоди з боку окремих країн-членів ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Документ підписано, і це добре. Європейський Союз та Україна почнуть негайно дотримуватися угоди, що означає, що європейські та українські авіалінії зможуть літати між будь-якими аеропортами в Європейському Союзі і між будь-якими аеропортами в Україні без жодних обмежень. Тож це Європейський Союз, всі 27 країн-членів підписали цю угоду – нуль обмежень, доступ до всіх аеропортів», - сказала фон дер Ляєн.

Читайте також: Шмигаль пояснив, що дає угода з ЄС про «спільне небо»

Вона наголосила, що «авіаційна угода» означає, що ЄС і Україна поділяють спільні та дуже жорсткі правила у галузі авіаційної безпеки та безпечності повітряного руху, а також у всіх інших сферах, які стосуються авіації.

Угода України та Європейського Союзу про спільний авіапростір передбачає, що Україна імплементує до національного законодавства положення 54 регламентів та 6 директив ЄС, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у Фейсбуці.

"Важливо, що йдеться не лише про пасажирські, але й вантажні та поштові перевезення. Особливо критичним для нас залишається питання визнання ЄС української системи сертифікації повітряних суден", - розповів міністр.

За словами Кубракова, підписання угоди дозволить Україні посилити системний ефект від інвестицій в інфраструктуру, а у довгостроковій перспективі — перетворити країну в один із ключових промислових і транспортних хабів Європи.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, віцепрезидент Єврокомісії — високий представник із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель та посол Головуючої в Раді ЄС Республіки Словенія в Україні Томаж Менцін 12 жовтня підписали угоду між Україною та Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір. Укладення угоди відбулося в межах 23-го саміту Україна — ЄС у присутності Президента України Володимира Зеленського, глави Європейської ради Шарля Мішеля та очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-