Угоду про «спільне небо» з Україною імплементують негайно – президентка Єврокомісії

Угоду про «спільне небо» з Україною імплементують негайно – президентка Єврокомісії

Укрінформ
Угода про спільний авіаційний простір між ЄС і Україною підписана від імені всіх 27 країн ЄС, тож обидві сторони, починають дотримуватися її негайно.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції за підсумками саміту ЄС-Україна у Києві, відповідаючи на запитання щодо можливості затримок у ратифікації угоди з боку окремих країн-членів ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Документ підписано, і це добре. Європейський Союз та Україна почнуть негайно дотримуватися угоди, що означає, що європейські та українські авіалінії зможуть літати між будь-якими аеропортами в Європейському Союзі і між будь-якими аеропортами в Україні без жодних обмежень. Тож це Європейський Союз, всі 27 країн-членів підписали цю угоду – нуль обмежень, доступ до всіх аеропортів», - сказала фон дер Ляєн.

Читайте також: Шмигаль пояснив, що дає угода з ЄС про «спільне небо»

Вона наголосила, що «авіаційна угода» означає, що ЄС і Україна поділяють спільні та дуже жорсткі правила у галузі авіаційної безпеки та безпечності повітряного руху, а також у всіх інших сферах, які стосуються авіації.

Угода України та Європейського Союзу про спільний авіапростір передбачає, що Україна імплементує до національного законодавства положення 54 регламентів та 6 директив ЄС, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у Фейсбуці.

"Важливо, що йдеться не лише про пасажирські, але й вантажні та поштові перевезення. Особливо критичним для нас залишається питання визнання ЄС української системи сертифікації повітряних суден", - розповів міністр.

За словами Кубракова, підписання угоди дозволить Україні посилити системний ефект від інвестицій в інфраструктуру, а у довгостроковій перспективі — перетворити країну в один із ключових промислових і транспортних хабів Європи.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, віцепрезидент Єврокомісії — високий представник із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель та посол Головуючої в Раді ЄС Республіки Словенія в Україні Томаж Менцін 12 жовтня підписали угоду між Україною та Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір. Укладення угоди відбулося в межах 23-го саміту Україна — ЄС у присутності Президента України Володимира Зеленського, глави Європейської ради Шарля Мішеля та очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-